Taylor Sander: PGE Skra ma bogatą historię

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst i zdjęcie

Taylor Sander został nowym przyjmującym PGE Skry Bełchatów. – Wiem, że PGE Skra ma bogatą historię i jest jedną z najlepszych drużyn w Polsce i Europie. Cieszę się, że mogę do niej dołączyć – mówi amerykański zawodnik.

Witamy w PGE Skrze! Jak się czujesz wchodząc do żółto-czarnej rodziny?
Taylor Sander:
 – Dziękuję! Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do PGE Skry! Cieszę się, że dołączam do tak silnej drużyny w PlusLidze. Jestem również bardzo wdzięczny za możliwość gry w tym zespole.

Jak to się stało, że wybrałeś akurat PGE Skrę, a nie inny wielki klub?
– Miałem kilka możliwości transferu do innych klubów, ale wiedziałem, że gra w polskiej lidze byłaby dla mnie świetna do rozwoju jako siatkarza. PlusLiga jest bardzo silna i chciałem grać w jednej z najlepszych drużyn w Europie.

W zeszłym roku nie grałeś z powodu kontuzji.
– Tak, musiałem przejść operację barku i niestety nie mogłem grać. Teraz nabrałem już siły i jestem gotowy, by wrócić na boisku i dawać z siebie wszystko.

Musisz tęsknić za siatkówką…
– Tak! Dobrze było zrobić sobie przerwę i skupić się na innych aspektach mojego życia, ale jestem gotowy na coś nowego i kontynuowanie kariery.

Obsada na pozycji przyjmującego w PGE Skrze jest naprawdę imponująca.
– Tak, mamy wielu znakomitych graczy. Bardzo się cieszę, że będę mógł codziennie z nimi rywalizować, ale też się uczyć od tych zawodników. Fajne jest też to, że wreszcie będziemy kolegami z jednej drużyny, bo zazwyczaj gram przeciwko nim. Mamy nadzieję, że razem osiągniemy dobre wyniki i wszyscy pomożemy zespołowi w wygranych.

Co wiesz o naszym klubie?
– Wiem, że PGE Skra ma bogatą historię. To jeden z najlepszych zespołów w Polsce i Europie. Wiem, że Bełchatów nie jest duży, ale klub ma wielu fanów w całej Polsce. Cieszę się, że będę mógł dla nich wszystkich grać.

Ty i Jennings Franciskovic będziecie pierwszymi amerykańskimi graczami w PGE Skrze.
– Słyszałem o tym i jestem tym bardzo podekscytowany. Mam nadzieję, że będziemy prezentować się tak, że klub będzie z nas dumny i przy okazji będziemy dobrze reprezentować nasz kraj.

Pewnie nie możesz doczekać się początku przygotowań…
– Bardzo się cieszę, że wkrótce przyjadę do Bełchatowa! To będzie ekscytujący sezon i już nie mogę się doczekać, kiedy poznam moich nowych kolegów z drużyny i trenerów. To będzie czas na ciężką pracę, by wygrać mistrzostwo!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*