Alexandra Lzaić w KS DevelopRes Rzeszów!

Biuro Prasowe KS Developres Rzeszów tekst i zdjęcia

Alexandra Lazić to 26-letnia zawodniczka, która w minionym sezonie występowała w niemieckiej Bundeslidze, w drużynie Allianz MTV Stuttgart. Nowa przyjmująca miała już okazję zaprezentować się kibicom w Rzeszowskiej hali. 7 lutego 2018 roku w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Jej zespół Volero Zurich pokonał KS DevelopRes Rzeszów 3:1, a szwedzka przyjmująca była najlepszą zawodniczką w swojej ekipie zdobywając 21 pkt (64 proc. skuteczność przyjęcia i 50 proc. ataku). Lazić przygodę z siatkówką zaczynała w szwedzkim zespole Svedala Vbk Rig Falkoping.

Cześć Alex – Witamy w drużynie, jesteś gotowa na pierwszy wywiad?
No pewnie, mam nadzieję, że nie będzie trudnych pytań

Czy znasz miasto Rzeszów i klub KS DevelopRes Rzeszów?
Miasta nie znam, słyszałam tylko, że jest takie idealne, nie za duże i nie za małe. Klub znam bardzo dobrze – grałam przeciwko wam w Lidze Mistrzyń w barwach Volero Zurich – zdobyłam ponad 21 pkt i statuetkę MVP, pamiętam, że robiliście ze mną wywiad.
Link: Wywiad z 2018 roku 

Jak oceniasz polską ligę siatkówki kobiet.
Moja siostra bliźniaczka grała w Polsce 2 lata temu, więc śledziłam ligę na bieżąco!

Sama też miałam okazję grać przeciwko ŁKS Commercecon Łódź w Lidze Mistrzów, a także podczas turnieju towarzyskiego w Polsce przeciwko Chemikowi Police. Liga Polska, jest bardzo wymagająca, co sprawia, że będę podnosić swój umiejętności gry.

Jakie miałaś odczucia związane z podpisaniem kontraktu z KS DevelopRes Rzeszów?
Jestem bardzo podekscytowana tym, że będę reprezentować wasz klub. Nie ukrywam, że zmiana Ligi z niemieckiej na polską to spory awans sportowy no i moim celem było trafić tutaj i walczyć o najwyższe trofea. Z pewnością będę chciała dać z siebie 100% swoich możliwości i zdobyć wszystko, co się da!

Jak spędzasz wolny czas bez siatkówki i rozgrywek?
Teraz jestem w Chorwacji i odwiedzam swojego chłopaka, ale ciężko mi jest bez mojej ukochanej dyscypliny. Jestem osobą bardzo aktywną, więc ćwiczę na siłowni, jakieś zajęcia sportowe typu tenis lub piłka plażowa jest na początku dziennym. Zaakceptowałam trudną sytuację, jaka panowała, a teraz już nie mogę się doczekać startu nowego sezonu!

Witamy w klubie!

Alexandra Lazić
Data urodzenia: 24.09.1994
Narodowość: Szwecja
Wzrost: 188 cm
Zasięg w ataku: 313
Pozycja: Przyjmujący

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*