Moritz Reichert zamyka skład Trefla Gdańsk

Biuro Prasowe Trefl Gdańsk tekst i zdjęcie

Mistrz Bundesligi i zdobywca Pucharu Niemiec, Moritz Reichert, w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk. Przyjmujący reprezentacji Niemiec związał się z klubem rocznym kontraktem, a nad Bałtyk przenosi się z Berlina.

Moritz Reichert ma 25 lat i mierzy 195 cm. Siatkarską karierę rozpoczynał we Frankfurcie, skąd w 2014 roku przeniósł się do VfB Friedrichshafen. Z drużyną sięgnął wówczas po mistrzostwo i Puchar Niemiec. W następnych dwóch sezonach powrócił bliżej rodzinnego Lebach do zespołu United Volleys Frankfurt, w którym z meczu na mecz stawał się coraz ważniejszą postacią. W barwach klubu z Frankfurtu dwukrotnie sięgnął po brąz mistrzostw kraju, a także dotarł do półfinału Pucharu CEV w 2017 roku. W sezonie 2017/2018 Reichert reprezentował barwy francuskiego klubu Tours VB, z którym sięgnął po złoty medal Ligue A. Po roku we Francji przyjmujący powrócił do Niemiec, tym razem do ekipy mistrza kraju – Berlin Recycling Volleys. Z drużyną ze stolicy zdobył złoty medal, Puchar oraz Superpuchar kraju. Sezon 2019/2020, podobnie jak w polskiej PlusLidze, w Niemczech także został przerwany w połowie marca ze względu na pandemię koronawirusa, jednak Berlin Recycling do momentu przedwczesnego zakończenia rozgrywek był niepokonany w 20 starciach, zdobywając 55 punktów na 60 możliwych. Z Berlin Recycling Volleys Reichert rywalizował zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów. W sezonie 2018/2019 w europejskich zmaganiach to właśnie z drużyną z Berlina Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów rywalizowały w grupie. Gdańscy kibice, którzy udali się wówczas na mecz do stolicy Niemiec mogą pamiętać przyjmującego, bowiem był on w tamtym spotkaniu drugim, najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej ekipie.

–  Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie będę mógł występować w tak silnej lidze, jaką jest polska PlusLiga, reprezentując przy tym świetny klub, jakim jest Trefl Gdańsk. Zarówno o klubie, jak i o mieście słyszałem same pozytywy, więc nie mogę się już doczekać przeprowadzki. Ogromnie się także cieszę na współpracę z trenerem Michałem Winiarskim i jestem przekonany, że przed nami interesujący sezon. Mam także nadzieję, że będziemy mogli grać z kibicami na trybunach, ponieważ tworzą oni wspaniałą atmosferę – mówi nowy przyjmujący Trefla Gdańsk Moritz Reichert.

Niemiecki przyjmujący od lat gra także w reprezentacji narodowej. Reichert ma za sobą ponad 40 występów w kadrze, a rok temu w rozgrywkach Ligi Narodów wystąpił w 13 z 15 spotkań drużyny prowadzonej przez trenera Andreę Gianiego, siedmiokrotnie zaczynając je w wyjściowej szóstce i zdobywając w nich łącznie blisko 90 punktów. Reprezentując Niemcy Reichert sukcesy odnosił również w siatkówce plażowej. Do jego największych osiągnięć należy mistrzostwo świata U19 zdobyte na plaży w 2013 roku.

– Moritz Reichert to ostatni gracz, który dołącza do naszej drużyny. To młody, utalentowany i obiecujący zawodnik. Wierzę, że kolejny krok w swojej karierze może zrobić właśnie w zespole „gdańskich lwów”. W tym roku rywalizacja na pozycji przyjmujących zapowiada się w naszej drużynie niezwykle ciekawie – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski. Przypomnijmy, że na tej pozycji w Gdańsku grać będą również Mateusz Mika – mistrz świata z 2014 roku, Bartłomiej Lipiński, który nad Bałtyk przeniósł się z Lubina oraz Mateusz Janikowski, dla którego będzie to drugi sezon wypożyczenia do Gdańska z ekipy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Moritz Reichert związał się z Treflem Gdańsk rocznym kontraktem i zamyka 14-sto osobowy skład „gdańskich lwów” na sezon 2020/2021 PlusLigi. Jego transfer, podobnie jak w przypadku poprzednich graczy, prezentowany był z wykorzystaniem hasła „Czas na Gdańsk” i gdańskich atrakcji, co związane jest z promocją miasta w okresie pandemii zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców.

Drużyna Trefla Gdańsk okres przygotowawczy przed sezonem 2020/2021 rozpocznie w poniedziałek 13 lipca, jednak Niemiec dołączy do zespołu trenera Winiarskiego po zgrupowaniu kadry. Reprezentacja Niemiec 22 i 23 lipca spotka się z biało-czerwonymi w meczach sparingowych w Zielonej Górze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*