Piłkarz Czerwca 2020: Zawodnik Lechii Gdańsk nagrodzony!

Biuro Prasowe Ekstraklasa S.A. tekst , zdjęcie i film

Łukasz Zwoliński został wybrany Piłkarzem Czerwca w PKO Bank Polski Ekstraklasie. To dla niego druga taka nagroda w karierze.

“Pokaż mi swoją ławkę rezerwowych, a powiem Ci jaką masz drużynę” – to jeden ze starych sloganów trenerskiej braci. Jeśli by się nim rzeczywiście kierować przy ocenie potencjału, to przynajmniej o atak, szkoleniowiec Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec, może być zupełnie spokojny. W siedmiu czerwcowych kolejkach cztery razy bowiem desygnował do gry w roli zmiennika Łukasza Zwolińskiego, a ten w tych meczach pięć razy wpisał się na listę strzelców! Jest on najskuteczniejszym zawodnikiem po wejściach z ławki rezerwowych od sezonu 2016/2017 (Marcin Robak). Także jako pierwszy od Damiana Gorawskiego w edycji 2000/2001 uzyskał aż dwa dublety w jednych rozgrywkach, choć nie przebywał na boisku od pierwszego gwizdka!

Ponadto Łukasz Zwoliński dołączył jeszcze jednego gola, kiedy to występował w podstawowym składzie Lechii Gdańsk. W sumie więc w okresie od 27. do 33. kolejki zanotował na swoim koncie aż sześć trafień. Średnio na liście strzelców meldował się co około sześćdziesiąt minut gry. Co druga jego próba skierowana w światło bramki była nie do zatrzymania dla golkiperów przeciwników. W ten sposób awansował on też na pierwsze miejsce wśród najskuteczniejszych Polaków w PKO Bank Polski Ekstraklasie w 2020 roku (7 goli). Dzięki tym dokonaniom został wybrany również Piłkarzem Czerwca w głosowaniu kibiców i piłkarzy.

 

Dla tego napastnika to już drugie takie wyróżnienie w karierze. Poprzednio otrzymał go jeszcze w czasach gry w Pogoni Szczecin – za kwiecień 2015 roku, kiedy jeszcze posiadał status młodzieżowca. Dłuższą przerwę od niego między dwoma kolejnymi laurami miał tylko: Piotr Celeban (6 lat 9 miesięcy). Stał się on też równocześnie czwartym graczem po Jesusie ImazieFlavio Paixao i Grzegorzu Sandomierskim zawodnikiem, który zdobył ten laur, grając w dwóch klubach.

Piąty raz w sześciu ostatnich odsłonach nagroda ta trafi do polskiego zawodnika. Zwoliński będzie zarazem pierwszym przedstawicielem rodzimych graczy wśród nagrodzonych z szeregów Lechii Gdańsk. Poprzednio uhonorowano nią bowiem Serba Filipa Mladenovicia, Portugalczyka Flavio Paixao i reprezentanta Burkina Faso – Abdou Razacka Traore.

Wyboru Piłkarza Miesiąca dokonują kapitanowie szesnastu zespołów uczestniczących w rozgrywkach najwyższej polskiej ligi. Siedemnasty punkt przyznają kibice, głosując w mediach społecznościowych.

PIŁKARZE MIESIĄCA 2019/2020

Czerwiec 2020 – Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk)

Luty 2020 – Jose Kante (Legia Warszawa)

Grudzień 2019 – Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa)

Listopad 2019 – Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa)

Październik 2019 – DominiK Furman (Wisła Płock)

Wrzesień 2019 – Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Sierpień 2019 – Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok)

Lipiec 2019 – Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*