Lech Poznań uległ Lechii Gdańsk w półfinale Pucharu Polski

Biuro Prasowe KKS Lech Poznań tekst Lilianna Szymczak , zdjęcia Elżbieta Skowron

W meczu półfinałowym Totolotek Pucharu Polski Lech Poznań 120 minut atakował bramkę gości mimo to wynik meczu zakończył się wynikiem 1:1 . Dopiero wrzutach karnych Lech uległ Lechii 3:4.

Trenerzy po meczu Lech-Lechia

W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lecha Poznań przegrał z Lechią Gdańsk po rzutach karnych. Oto, jak to spotkanie skomentowali trenerzyobu zespołów.

Piotr Stokowiec (trener Lechii Gdańsk):

Myślę, że te mecze pucharowe są inne niż ligowe. To tylko jedno spotkanie i trzeba zachować więlką uważność. Nasza gra była w dużej mierze skierowana na defensywę. Znamy atuty Lecha, wiemy, jak gra i chcąc osiągnąć cel, musieliśmy tak gra. Trochę szczęśliwe, ale nam się udało. Dziękuje drużynie za włożony trud i niezłomność. Kolejorz zagrał na bardzo dobrym, swoim poziomie i był drużyną lepszą. Tak to jest jednak w piłce nożnej, że nie zawsze lepszy zespół wygrywa. Cieszę się niezmiernie. Finał był naszym małym marzeniem. Dziękuje i gratuluję obu ekipom dobrej rywalizacji i walki. Szczęście uśmiechnęło się do nas.

Dariusz Żuraw (trener Lecha Poznań):

Na gorąco trzeba powiedzieć, że jest nam bardzo smutno. Wszystkim nam, bo bardzo chcieliśmy zagrać w finale. Zespół cały mecz dążył do tego, żeby strzelić zwycięskiego gola. Chwila nieuwagi, straciliśmy bramkę, potem wyrównaliśmy, mieliśmy swoje sytuacje, których nie udało się wykorzystać. Mieliśmy dwa rzuty karne na wyciagnięcie ręki. Tak jest jednak w piłce, musimy przyjąć to na klatę. Zabrakło nam szczęścia i nie zagramy w tym roku w finale. Pozostały nam trzy mecze w lidze i musimy z nich wyciągnąć maksimum.

Źródło  http://sportowefakty.wp.pl

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1:1 (0:0, 1:1, 1:1), rzuty karne 3:4
0:1 – Flavio Paixao 62′
1:1 – Dani Ramirez 65′

rzuty karne:
0:1 – Jarosław Kubicki
1:1 – Christian Gytkjaer
X – Rafał Pietrzak (Mickey van der Hart obronił)
2:1 – Jakub Moder
2:2 – Łukasz Zwoliński
3:2 – Lubomir Satka
X – Egzon Kryeziu (Mickey van der Hart obronił)
X – Filip Marchwiński (Zlatan Alomerović obronił)
3:3 – Flavio Paixao
X – Dani Ramirez (Zlatan Alomerović obronił)
3:4 – Maciej Gajos
X – Kamil Jóźwiak (nie trafił w bramkę)

Składy:

Lech Poznań: Mickey van der Hart – Bohdan Butko, Lubomir Satka, Djordje Crnomarković, Tymoteusz Puchacz (100′ Wołodymyr Kostewycz), Jakub Kamiński (73′ Juliusz Letniowski), Jakub Moder, Pedro Tiba (109′ Filip Marchwiński), Kamil Jóźwiak, Dani Ramirez, Christian Gytkjaer.

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović – Karol Fila (113′ Rafał Kobryń), Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak, Tomasz Makowski (105′ Egzon Kryeziu), Maciej Gajos, Jarosław Kubicki, Jaroslav Mihalik (81′ Łukasz Zwoliński), Flavio Paixao, Ze Gomes (74′ Conrado).

Żółta kartka: Egzon Kryeziu (Lechia Gdańsk).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 7192.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*