Magdalena Damaske ostatnim transferem Energa MKS-u Kalisz

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst , zdjęcia

Nowa przyjmująca w ostatnich trzech sezonach reprezentowała drużynę Legionovii Legionowo. Magdalena jest dwukrotną srebrną medalistką Ligi Siatkówki Kobiet w barwach Atomu Trefla Sopot i złotą medalistką Mistrzostw Europy Kadetek z 2013 roku. W niedzielę złoty medal na turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek w Kaliszu razem z drużyną Energa MKS-u zdobyła jej młodsza siostra, Paulina. Co ciekawe, obie siostry Damaske zostały MVP turniejów finałowych.

Magdalena Damaske w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała w sezonie 2014/15 w drużynie Atomu Trefla Sopot, z którą później dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo kraju i wygrywała Młodą Ligę Kobiet. Po przeniesieniu drużyny z Trójmiasta do Krakowa opuściła klub i dołączyła do Legionovii Legionowo. Łącznie rozegrała w Lidze Siatkówki Kobiet 6 sezonów, w trakcie których zagrała w 93 spotkaniach. W sezonie 2019/20 zdobyła 129 punktów, w tym 5 zagrywką i 12 blokiem. Dwukrotnie była nagradzana statuetką MVP, a indywidualnie najlepsze spotkanie rozegrała właśnie w Arenie Kalisz zdobywając 22 punkty.

Tym samym Energa MKS Kalisz zamyka skład na przyszły sezon. Na pozycji przyjmujących Magdalena Damaske dołącza do Oliwii Bałuk, Zuzanny Szperlak i Julii Papszun.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*