Turniej Trzech Metali 2020 zakończony

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcia Krystian Janisz

W weekend zostały rozegrane turnieje finałowe Turnieju Trzech Metali 2020. Trzy weekendy zmagań na piasku pozwoliły na wyłonienie zwycięzców w kategorii mężczyzn i kobiet.

Turniej Trzech Metali składał się z turniejów eliminacyjnych: Turnieju Miedzi, Turnieju Srebra i Turnieju Złota. Zwycięzcy eliminacji zagrali w turniejach finałowych – w sobotę, 11 lipca, zmierzyli się panowie, a w niedzielę – 12 lipca – rywalizowały panie. Eliminacje rozegrano we Wrocławiu, na boiskach przy SP 97, natomiast turnieje finałowe w Obornickim Centrum Sportów Plażowych w Obornikach Śląskich. W całym cyklu udział wzięło prawie 60 par.

Partnerem Turnieju był KGHM Polska Miedź S.A. – jeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Nazwa Turnieju nawiązuje właśnie do partnera – reprezentując trzy metale, których produkcją zajmuje się KGHM. Turniej to kolejne wspólne działanie #VolleyWrocław i KGHM, który w poprzednim sezonie zaangażował się w sponsoring wrocławskich siatkarek.

Zwycięzcami Turnieju Trzech Metali zostali Stanisław Szymankiewicz i Jakub Popiwczak, który na co dzień reprezentuje barwy plusligowego Jastrzębskiego Węgla. Drugie miejsce zajęli Maciej Lewicki i Mateusz Paszkowski, którzy mają za sobą przeszłość w KFC Gwardii Wrocław. Na podium znaleźli się także bracia Andrys – Adam i Roman, których nie trzeba przedstawiać plażówkowej społeczności. W meczu o 3.miejsce para Andrys/Andrys zmierzyła się z inną rodzinną parą – Grzegorz Bartnik i Marek Bartnik.

Zwyciężczyniami Turnieju Trzech Metali zostały Agnieszka Adamek i Aleksandra Chyła. Od sezonu 2020/2021 Agnieszka Adamek będzie reprezentować #VolleyWrocław w rozgrywkach TAURON Ligi. Na drugim miejscu uplasowała się para Paulina Sobolewska i Joanna Rejno, trzecie miejsce przypadło dla pary Ewa Mirosławska – Aleksandra Deptuch, a na czwartym miejscu znalazły się Magda Stasiak i Dominika Sobolska.

Trzy najlepsze drużyny, prócz pamiątkowych medali, otrzymały także nagrodę pieniężną: 1000 zł dla najlepszej pary, 600 zł dla drugiej i 400 zł dla trzeciej pary Turnieju Trzech Metali 2020.

Za nami pierwsza edycja Turnieju Trzech Metali. Cieszę się, że środowisko siatkówki plażowej tak miło przyjęło naszą propozycję i tak licznie uczestniczyło w Turnieju. Jesteśmy zadowoleni z poziomu sportowego każdego z turniejów i gratulujemy zwycięzcom nagród. Mam nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się na kolejnej edycji Turnieju i ponownie będziemy się dobrze bawić i rywalizować o zwycięstwa – powiedział Krystian Janisz, dyrektor organizacyjny Volleyball Wrocław S.A.

Fotorelacje z Turnieju Trzech Metali można znaleźć na klubowym profilu #VolleyWrocław na Facebooku, a pełne wyniki turnieju finałowego i eliminacyjnych – na stronie www.volleywroclaw.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*