Trefl Gdańsk rozpoczął okres przygotowawczy przed sezonem 2020/2021

Gdansk 19.08.2019 PLUS LIGA PLPS SIATKOWKA LIGA TRENING POLISH VOLLEYBALL LEAGUE PRACTISE NZ marcin janusz , pawel halaba , FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl

Biuro Prasowe Trefl Gdańsk tekst , zdjęcie archiwalne

Dziewięć tygodni przed pierwszym meczem PlusLigi Trefl Gdańsk rozpoczął okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021. Siatkarze w ERGO ARENIE spotkali się niemal w komplecie, bowiem do drużyny z końcem lipca dołączy jeszcze Moritz Reichert, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. Nietypowe podczas tegorocznego okresu przygotowawczego będą rozgrywki na plaży w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Trefl Gdańsk pierwszy mecz w ramach PlusLigi rozegra w weekend 12 lub 13 września na wyjeździe. W ERGO ARENIE sezon zainaugurowany zostanie natomiast najprawdopodobniej 18 września starciem z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Przed „gdańskimi lwami” więc dziewięć tygodni przygotowań. – Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy 13 lipca, a dla mnie trzynastka jest szczęśliwą liczbą – zawsze grałem z tym numerem – zaczął z uśmiechem trener Michał Winiarski. – Pierwszy tydzień zajęć jest wprowadzający, lżejszy, aczkolwiek zawodnicy już tak naprawdę od miesiąca wykonują program treningowy, który ułożyliśmy wcześniej z trenerem przygotowania fizycznego Wojtkiem Bańbułą, także nie zaczynamy zupełnie od zera. W pierwszym tygodniu przygotowań poza jednym dniem trenujemy jednak raz dziennie, a od przyszłego poniedziałku ruszy już pełne osiem tygodni ciężkiej pracy. Oczywiście każdy z tych tygodni będzie troszeczkę inny, bo będziemy pracować nad różnymi elementami – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Z końcem trzeciego tygodnia okresu przygotowawczego gdańszczan czeka nowość – rozgrywki na plaży w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Trefl w turnieju eliminacyjnym zmierzy się w sobotę 1 sierpnia w Warszawie z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, Cuprum Lubin i BKS-em VISŁĄ Bydgoszcz. Z grupy do dalszej rywalizacji awansują dwa zespoły, a turniej finałowy odbędzie się w weekend 8-9 sierpnia na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk. – Na pewno będzie to nietypowa część przygotowań. Zgłosimy do tych rozgrywek cały zespół i potraktujemy te zmagania jako taki fajny etap okresu treningowego, z dużą dawką pozytywnej zabawy. W hali wylewamy zawsze siódme poty, a na plaży będzie to coś nowego – mówi trener Winiarski.

Po rozgrywkach plażowych – od połowy sierpnia – weekendy będą stały już pod znakiem sparingów. 14 i 15 sierpnia gdańszczanie zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn (miejsce tych spotkań nie jest jeszcze ustalone), 22 i 23 sierpnia udadzą się na turniej do Suwałk, 28 i 29 sierpnia wystąpią w Kępnie w turnieju TAURON Giganci Siatkówki, a tydzień przed startem ligi – 4 i 5 września – spotkają się w Elblągu ze Ślepskiem Malow Suwałki. – Typowego grania sparingowego byłoby pewnie więcej, gdyby nie rozgrywki Ligi Letniej, które – w przypadku awansu do turnieju finałowego – zajmą nam dwa weekendy w pierwszej połowie sierpnia. Na ten moment mamy potwierdzone mecze sparingowe z Olsztynem, następnie udajemy się do Suwałk, będziemy także w Kępnie na turnieju TAURON Giganci Siatkówki – jest to bardzo mocno obsadzony turniej, w którym będziemy się mierzyli z czołowymi zespołami ligi – mówi Michał Winiarski. Do Kępna poza Treflem Gdańsk przyjadą także PGE Skra Bełchatów, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Jastrzębski Węgiel.

Trefl przygotowania do sezonu rozpoczął niemal w komplecie, bowiem do drużyny dołączy z końcem lipca Moritz Reichert – przyjmujący, który obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Niemiec. Z drużyną trenuje natomiast jeszcze jeden z młodych środkowych z żółto-czarnych struktur szkolenia – 18-letni Jordan Zaleszczyk, który z początkiem lipca – obok Karola Urbanowicza i Seweryna Lipińskiego – sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski juniorów.

Kibice drużynę Trefla Gdańsk w składzie na sezon 2020/2021 będą mieli okazję bliżej poznać już w ten piątek 17 lipca na plaży Hotelu Haffner (Sopot, wejście nr 14). Tradycyjne już spotkanie z fanami w nadmorskiej scenerii rozpocznie się o godz. 17:00.

Lwia tożsamość Trefla Gdańsk

W nadchodzących rozgrywkach gdańszczanie nadal będą występować na ligowych parkietach jako “gdańskie lwy”, ale w komunikacji klubu pojawi się jeszcze jedno hasło – „lwia tożsamość”. Trefl już bowiem od 15 lat odciska coraz mocniejszy, sportowy ślad w życiu Gdańska.

Siatkarze Trefla Gdańsk od sezonu 2017/2018 występują na siatkarskich parkietach jako „gdańskie lwy”, nawiązując do lwów znajdujących się w herbie Miasta oraz atrybutów królów zwierząt – mądrości, waleczności, szlachetności i ambicji. Hasło „gdańskie lwy”, idea i działania przez nie wyznaczone świetnie wpisały się w gdańską siatkówkę. Określenie to jest zarówno przez media, jak i kibiców stosowane zamiennie dla Trefla Gdańsk, lwią postawę widać na boisku, a także w działaniach klubu. Tym hasłem Trefl podkreśla także swoje wyjątkowe, gdańskie pochodzenie. Z miasta, które dla wielu jest marzeniem oraz które przyciąga – również najlepszych sportowców. Zawodnicy w przeszłości brali udział w kampanii promocyjnej Miasta Gdańsk „Gdańsk. Tu się żyje!”, a dołączające do zespołu nazwiska światowego formatu są tylko potwierdzeniem tych słów. Niejednokrotnie to właśnie Gdańsk jest magnesem dla zawodników i trenerów. Stolica Pomorza to także miejsce, które zdecydowanie ma swoją tożsamość, a co więcej bardzo szybko identyfikują się z nią nie tylko rdzenni, ale i nowi mieszkańcy, a w przypadku Trefla Gdańsk – siatkarze.

W sezonie 2020/2021 klub będzie więc podkreślał swój sportowy ślad, który już od 15-stu lat odciska w gdańskiej tożsamości – zarówno podczas meczów, dostarczając mieszkańcom emocji, jak i na co dzień, wychowując w Gdańsku setki siatkarskich adeptów. Trefl Gdańsk od początku istnienia z równym naciskiem prowadzi bowiem zarówno drużynę seniorów, jak i szkolenie młodzieży. Po 15 latach kształcenia – z początkiem 2020 roku – zostało one uznane w raporcie Ministerstwa Sportu, oceniającym wyniki współzawodnictwa z poprzednich 12-stu miesięcy, za najlepsze w Polsce. W Gdańsku stworzony został wzór pracy z siatkarską młodzieżą, a piramida kształcenia obejmuje obecnie Akademię Siatkówki Trefl na poziomie minisiatkówki, grupy młodzików, kadetów i juniorów, II ligę i ostatecznie zespół seniorski, do którego stopniowo włączani są wychowankowie. Mimo licznych sukcesów – od medali w turniejach Kinder+Sport po mistrzostwo Polski juniorów – najważniejsze w Treflowym szkoleniu jest jednak wychowanie w sportowym duchu oraz  z poczuciem dumny z wyznawanych wartości kolejnych pokoleń gdańszczan. Trefl Gdańsk mimo swej krótkiej historii co roku odciska co raz większy, pozytywny sportowy ślad w życiu miasta.

Ten ślad w sezonie 2020/2021 będzie wyrażany właśnie poprzez hasło „lwia tożsamość”, które zostanie wprowadzone do komunikacji klubu. Również na strojach meczowych gdańszczan oraz w materiałach graficznych pojawi się motyw lwich łap, stawianych przez „gdańskie lwy” w życiu miasta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*