Wisła Płock – Korona Kielce 3:1

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst , zdjęcie Michał Łada

W meczu przedostatniej w tym sezonie, 36. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała dziś na własnym stadionie Koronę Kielce 3:1. Bramki dla Nafciarzy zdobyli Ángel García Cabezali oraz dwukrotnie Dawid Kocyła. Dla naszego klubu to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu!

Maciej Bartoszek:

– Dzisiejszy mecz z Wisłą Płock był sprawdzianem dla wielu młodych zawodników, takich jak chociażby 16-letni Iwo Kaczmarki, którzy dostali szansę pokazania się na boisku ekstraklasy. Myślę, że wielu z nich uniosło ten ciężar. Dobre były też zmiany młodzieżowców, dla których był to prawdziwy sprawdzian umiejętności. Dobrze zaczęliśmy spotkanie, ale nie ustrzegliśmy się błędów, choć ogólnie jestem zadowolony z momentów gry tych młodych chłopców. To jest najważniejsze i cieszę się, że starsi zawodnicy im w tym pomogli.

Radosław Sobolewski:

– Cieszy kolejne zwycięstwo, już czwarte z rzędu, tym bardziej, że był to ostatni meczu na naszym stadionie. Chcieliśmy wspólnie wszyscy wygrać i godnie pożegnać się z kibicami w Płocku. Co do samego spotkania bardzo szybko straciliśmy bramkę, ale fajnie zareagowaliśmy jako zespół i mimo tego graliśmy konsekwentnie w ataku, próbowaliśmy rozbić mur Korony Kielce i to w pierwszej połowie udało się trzykrotnie. W drugiej części z kolei uspokoiliśmy tempo.

Cały zapis konferencji prasowej – TUTAJ.

 

Wisła Płock – Korona Kielce 3:1 (3:1)

0:1 – Dawid Szelągowski 1′

1:1 – Ángel García Cabezali 30′

2:1 – Dawid Kocyła 41′

3:1 – Dawid Kocyła 44′

 

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 20. Cezary Stefańczyk (73, 89. Aleksander Pawlak), 3. Michał Marcjanik, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García – 8. Dominik Furman (73, 28. Maciej Ambrosiewicz), 17. Hubert Adamczyk – 46. Dawid Kocyła, 9. Mateusz Szwoch, 27. Torgil Gjertsen (86, 10. Giorgi Merebashvili) – 26. Cillian Sheridan.

Korona: 88. Marek Kozioł (71, 97. Jakub Osobiński) – 22. Mateusz Spychała, 4. Themistoklís Tzimópoulos, 15. Piotr Pierzchała, 25. Grzegorz Szymusik – 6. Ognjen Gnjatić, 8. Milan Radin (74, 28. Mateusz Sowiński) – 35. Daniel Szelągowski, 37. Iwo Kaczmarski, 29. Dawid Lisowski (60, 78. Jakub Górski) – 72. Michal Papadopulos.

 

Żółte kartki: Gjertsen, Furman, Szwoch, Merebashvili – Pierzchała, Papadopulos, Tzimópoulos, Szymusik.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Frekwencja: 727.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*