Lech Poznań Wicemistrzem Polski

Biuro Prasowe KKS Lech Poznań tekst Lilianna Szymczak , zdjęcia Przemysław Szyszka /lechpoznan.pl

W ostatnim meczu sezonu 2019/20 Lech Poznań wygrał z Jagiellonią Białystok 4:0 i zdobył wicemistrzostwo Polski. Oto, jak to spotkanie skomentowali trenerzy obu zespołów, a także kapitan Kolejorza, Kamil Jóźwiak.

Iwajło Petew (trener Jagiellonii Białystok):

Rozegraliśmy dzisiaj bardzo złe spotkanie. W pierwszej połowie popełniliśmy cztery błędy, które kosztowały nas stratą czterech bramek. Oczywiście nasze nastawienie było złe, więc w przerwie rozmawialiśmy o naszej motywacji i w zasadzie możemy być szczęśliwi, że nie przegraliśmy wyżej. Scenariusz z dzisiejszego meczu jest bliźniaczo podobny do tego, co się działo w pięciu-sześciu ostatnich spotkaniach i tracimy gole po naszych błędach. To pierwsza rzecz, nad którą musimy popracować przed rozpoczęciem nowego sezonu. Lepiej punktować i przede wszystkim wygrywać.

Dariusz Żuraw (trener Lecha Poznań):

Meczu nie ma co komentować. Pierwsza połowa pokazała, kto jest lepszy na boisku i kto walczy o coś w tym spotkaniu. To było coś wspaniałego oglądać tak grający zespół i chciałbym pogratulować chłopakom, bo wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Wiele nam zarzucano w trakcie tego sezonu, ale pokazaliśmy, że dobrą i ciężką pracą można coś osiągnąć, fajnie grać w piłkę i z tego jestem dumny. To powiedziałem chłopakom w szatni i za to właśnie im podziękowałem.

Kamil Jóźwiak (pomocnik Lecha Poznań):

Widać było, że o coś gramy. Naprawdę bardzo chcieliśmy tego wicemistrzostwa, mimo tego co działo się wcześniej. Jako kapitan tego zespołu w ostatnich spotkaniach i też jako zawodnik tej drużyny, jestem bardzo dumny z zespołu, bo wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Chwała nam, ale też sztabowi, że w takcie tej pandemii pracowaliśmy ciężko i gdy przyszedł czas na mecze i było mało czasu na regenerację, to my byliśmy bardzo dobrze przygotowani. Pokazują to wyniki, bo większość spotkań wygraliśmy. My jako zawodnicy dziękujemy sztabowi.