Poznań Hussars Ladies kontra Laxwarriors Września

Informacja prasowa Poznań Hussars Ladies  tekst  Anna Walas

Zawodniczki Poznań Hussars Ladies i Laxwarriors Września w minioną sobotę rozegrały upragnione i długo wyczekiwane mecze towarzyskie w lacrosse.

Spotkania miały na celu zweryfikowanie zdobytych do tej pory lacrossowych umiejętności i wykorzystanie w praktyce akcji sytuacyjnych ćwiczonych na treningach.

Mecze były również niesamowitą okazją do zasmakowania tego co w lacrosse najlepsze – sportowej, drużynowej rywalizacji.

Wydarzenie o tyle wyjątkowe, że był to pierwszy oficjalny występ drużyny Laxwarriors Września, którą od blisko roku tworzą uczennice liceum ogólnokształcącego przy ul.Witkowskiej.

Również dla sześciu naszych poznańskich zawodniczek, był to lacrossowy debiut – dziewczyny spisały się rewelacyjnie.

Na uwagę zasługuje fakt, że w barwach naszej drużyny wystąpiła najmłodsza polska zawodniczka lacrosse – 12 letnia Amelka!

Ogromne brawa należą się również naszym pozostałym debiutantkom: Karolinie Florek, Aleksandrze Szaj, Malwinie Poor, Julii Wachowiak i rewelacyjnej bramkarce- Roksanie Szaj.

Nasza drużyna wygrała oba spotkania, choć wyniki to sprawa drugorzędna.

Obydwa zespoły zasługują na pochwałę: mecze były wyrównane, zacięte, posypało się dużo bramek – co zgromadzonym kibicom dało możliwość obserwowania ciekawego i emocjonującego widowiska!

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój lacrosse we Wrześni. Od nowego roku szkolnego ruszy tam z treningami kolejny rocznik. Dla wszystkich młodych zawodniczek lacrosse docelową imprezą są Mistrzostwa Europy Juniorek, które rozegrane zostaną za dwa lata.

Zapraszamy również chętnych do spróbowania swoich sił w szeregach naszej drużyny!

Napisz do nas i przyjdź na trening!

https://www.facebook.com/PoznanHussarsLadies

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*