Hokejowa reprezentacja trenowała z młodymi legionista

Biuro Prasowe PZHL tekst i zdjęcia

Podczas zgrupowania w Warszawie, hokejowa reprezentacja Polski trenowała wspólnie z młodymi adeptami Akademii Hokejowej Legii. Dla dzieci to dobra zabawa, a dla Polskiego Związku Hokeja na Lodzie promocja hokeja w stolicy, która ma bogate tradycje w tej dyscyplinie.

Dobiega końca warszawskie zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na lodzie. Jednym z ostatnich akcentów był wspólny trening kadrowiczów z młodymi zawodnikami Akademii Hokejowej Legii Warszawa. – Zgrupowanie reprezentacji to świetna okazja do zorganizowania takiego treningu. Dla dzieci to świetna zabawa i możliwość poznania najlepszych hokeistów – podkreśla Tomasz Wołkowicz, dyrektor sportowy AH Legia Warszawa.

Trening był wspólną inicjatywą Akademii oraz Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. – Podczas zgrupowania i treningu promujemy hokej w Warszawie, gdzie obecnie nie ma ani jednego zespołu seniorskiego, a miasto ma przecież bogate tradycje w tej dyscyplinie  – mówi Tomasz Demkowicz, dyrektor Kadry.

Jeszcze w sezonie 2014/2015 w Polskiej Hokej Lidze grała Legia Warszawa – jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii, zdobywca 13 tytułów mistrzowskich. Obecnie jedynym klubem hokejowym jest AH Legia Warszawa, kuźnia talentów wychowująca młodych zawodników zasilających kadry  polskich klubów i reprezentacji Polski. Na zgrupowaniu w Warszawie przebywało dwóch wychowanków Akademii – Filip Komorski i Filip Starzyński, którzy grają odpowiednio w GKS Tychy i GKS Katowice. Z kolei kadry U18 zostali powołani Mikołaj Kociszewski, Jerzy Labiński, Piotr Skopiński, Aleksander Rudnicki i Paweł Wybiral.

Kolejną okazją do odbycia wspólnego treningu z reprezentantami Polski będzie zgrupowanie Kadry U-18, które również zaplanowano w Warszawie w dniach 26-30 lipca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*