Trefl Sopot wraca do treningów. W klubie wszystkie przeprowadzone testy na SARS-CoV-2 ujemne

Sopot, 20.03.2019 EBL Koszykowka Mecz kaszubski basketball game Trefl Sopot - Stelmet Enea BC Zielona Gora NZ Fot. Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl

Biuro Prasowe Trefl Sopot tekst , zdjęcie archiwalne

Po otrzymaniu w piątek informacji o zakażeniu SARS-CoV-2 w drużynie Trefla Gdańsk zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu Trefl Sopot zostali poinstruowani, by pozostać w domach, zachować spokój i czekać na dalsze wytyczne sanepidu. W niedzielę, zgodnie z zaleceniami sanepidu, zostały przeprowadzone testy na obecność SARS-CoV-2 wśród drużyny, sztabu szkoleniowego i pracowników, a dziś klub otrzymał informację o ujemnych wynikach wszystkich przeprowadzonych badań. Sztab szkoleniowy oraz Zarząd klubu Trefl Sopot podjęli więc decyzję o wznowieniu treningów drużyny już od wtorkowego wieczoru.

W sobotę, w związku z pierwszym potwierdzonym zachorowaniem na SARS-CoV-2 i podejrzeniem kolejnych przypadków w drużynie Trefla Gdańsk, wszystkie pomieszczenia w ERGO ARENIE, w których przebywali siatkarze, zostały poddane ozonowaniu. Całkowitą dezynfekcję przeszło także biuro klubów, które jest współdzielone przez Trefl Sopot i Trefl Gdańsk. Zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu Trefl Sopot już od piątku pozostali w domach, by ograniczyć ewentualne ryzyko zakażenia bądź transmisji wirusa. W niedzielę zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego oraz pracownicy klubu przeszli testy na obecność SARS-CoV-2. Badania wykazały same wyniki ujemne. Jeden z członków sztabu w momencie otrzymania informacji o sytuacji i podczas przeprowadzanych testów przebywał za granicą, jednak jego badanie zostanie wykonane zgodnie z zaleceniami sanepidu, a do tego czasu jego obecność na treningach będzie zawieszona.

Sztab szkoleniowy Trefla Sopot na czas zawieszenia treningów przygotował zestaw indywidualnych ćwiczeń, które zawodnicy wykonywali, by pozostać w cyklu treningowym. Dziś, po otrzymaniu wyników oraz kiedy pewne jest, że zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Trefla Sopot nie są zakażeni SARS CoV-2, możliwy jest powrót do treningów i zweryfikowanie planów na resztę okresu przygotowawczego. – Warto pamiętać, że okres przygotowawczy jest najważniejszym czasem przed rozpoczęciem sezonu i zawodnicy oraz sztab szkoleniowy muszą się skupić na ciężkiej pracy, by efekty mogły być widoczne podczas meczów. Cieszę się, że drużyna i pracownicy Trefla Sopot są zdrowi i możemy szybko wrócić do treningów i przygotowań do nowego sezonu. Musimy jednak pamiętać, że takie sytuacje mogą się powtarzać, dlatego apeluję, by zachowywać dystans, myć ręce i myśleć o innych osobach znajdujących się w naszym otoczeniu. Jednocześnie trzymamy kciuki za drużynę Trefla Gdańsk, by jak najszybciej wróciła do zdrowia i pełni sił. – mówi Prezes Trefla Sopot Marek Wierzbicki.

Sparing z Polpharmą Starogard Gdański zaplanowany pierwotnie na czwartek 30 lipca nie odbędzie się. Pozostałe terminy sparingów pozostają bez zmian. Najbliższy mecz kontrolny Trefl Sopot rozegra z Anwilem Włocławek w hali ERGO ARENA już w sobotę 1 sierpnia. Mecz odbędzie się bez udziału mediów i publiczności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*