Wstępny plan przygotowań PGE Skry do sezonu 2020/2021

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , dźwięk , zdjęcie archiwalne

Siatkarze PGE Skry na razie przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi na własnych obiektach. Wkrótce rozpoczną jednak sezon sparingowy, a przed wznowieniem rozgrywek wyjadą jeszcze na czterodniowe zgrupowanie.

Do tej pory PGE Skra ma ustalone mecze kontrolne podczas plażowego turnieju PreZero Grand Prix w Warszawie i ewentualnie finałowym w Gdańsku, a do tego zmierzy się w hali z Aluronem CMC Zawiercie i VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Weźmie udział także w Jubileuszowym Turnieju PGE Skry Bełchatów (rywalami będą Aluron CMC, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel) i Gigantach Siatkówki (zagrają w nim Jastrzębski Węgiel, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa oraz Trefl Gdańsk). Jak podkreśla trener Michał Mieszko Gogol, plan najprawdopodobniej rozszerzy się jeszcze o kolejne mecze kontrolne.

– To jest cały czas dynamiczne i zmienia się. Na pewno po takiej przerwie trzeba rozegrać sporo sparingów. Będziemy celowali w 10-12 meczów. Nie mamy też na razie za wielu zawodników, więc tak naprawdę trudno powiedzieć, kto miałby grać i w jakim wymiarze. Na pewno będziemy jednak starali się mocno pograć – mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Co więcej, zespół wyjedzie na czterodniowe zgrupowanie do Łasku, gdzie oprócz treningów, rozegra mecz sparingowy w Zduńskiej Woli z Aluronem CMC Zawiercie (7 sierpnia). – W Łasku spotkamy się po raz pierwszy w komplecie. Drużyna będzie miała okazję spędzić trochę czasu poza miastem. To też ważne, żeby się poznać i rozpocząć pracę nad budowaniem grupy, bo w tym aspekcie też mamy sporo do zrobienia. Atmosfera do tej pory jest fantastyczna, ale myślę, że po tym zgrupowaniu będzie jeszcze lepiej – dodaje Gogol.

Wstępny plan przygotowań PGE Skry przed sezonem 2020/2021:
2 sierpnia – udział w PreZero Grand Prix (Warszawa)
4-7 sierpnia – zgrupowanie w Łasku
7 sierpnia – sparing z Aluronem CMC Zawiercie (Zduńska Wola)
8-9 sierpnia – ew. finał PreZero Grand Prix (Gdańsk)
15-16 sierpnia – dwumecz z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa (Bełchatów)
21-22 sierpnia – Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów (Bełchatów)
29-30 sierpnia – turniej Giganci Siatkówki (Kępno)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*