Bartłomiej Sielewski , Filip Lesniak , Wojciech Szumilas w Wiśle Płock

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst i zdjęcie Michał Łada

Sielewski z nowym kontraktem

Kolejnym przedstawicielem Wisły Płock, który podpisał nowy kontrakt z klubem, został kapitan Bartłomiej Sielewski! Oprócz podstawowych obowiązków będzie miał także za zadanie wprowadzanie do kadry pierwszej drużyny młodych zawodników z drugiego zespołu oraz prowadzenie zajęć z utalentowaną młodzieżą z akademii. 

35-letni Sielewski to wychowanek naszego klubu, który w Płocku spędził prawie całą karierę. Sezon 2019/2020 był dla Bartka dwunastym w niebiesko-biało-niebieskich barwach, w tym dziewiątym z rzędu. Popularny “Dino” barwy Nafciarzy reprezentuje bowiem nieprzerwanie od 23 czerwca 2011 roku, po tym jak wrócił do Wisły z rocznego pobytu w Piaście Gliwice.

Poza najdłuższym stażem w drużynie Sielewski może również pochwalić się największą liczbą występów w Wiśle Płock w XXI wieku (252), choć do rekordu Dariusza Romuzgi (261 występów) jeszcze trochę mu brakuje. W tym czasie zdobył też 23 bramki. Swój dorobek będzie mógł poprawić w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, ponieważ właśnie przedłużył umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Filip Lesniak podpisał kontrakt z Wisłą Płock

Nowym zawodnikiem Wisły Płock oficjalnie został Filip Lesniak. 24-letni defensywny pomocnik dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu i podpisał umowę na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Filip Lesniak urodził się 14 maja 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Tam też rozpoczął swoją piłkarską karierę, ale szybko wyjechał do Anglii. Jako 16-latek związał się z Tottenhamem, w którym finalnie spędził trzy lata, z półroczną przerwą na wypożyczenie do czeskiego Slovana Liberec w sezonie 2016/2017.

W klubie z Londynu Słowak występował w drużynach młodzieżowych (U-18, U-21, U-23), ale zwieńczeniem jego pobytu na Wyspach był debiut w Premier League, notabene okraszony asystą w meczu przeciwko Leicester City.

Latem 2017 roku Lesniak przeniósł się do duńskiego Aalborga, gdzie parafował trzyletni kontrakt. Miniony sezon 2019/2020 spędził jednak na wypożyczeniu w Silkeborgu, w którego barwach w tamtejszej ekstraklasie zanotował 32 występy i 2 asysty. Łącznie w najwyższej lidze w Danii zaliczył 71 spotkań, do których dołożył dwie bramki i trzy ostatnie podania.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Wisłą Płock. Moim celem jest stałe podnoszenie swoich umiejętności i oczywiście pomoc drużynie na boisku. Jestem zawodnikiem, który dobrze czuje się z piłką przy nodze, potrafię skutecznie się zastawić, stworzyć sytuacje partnerom. Myślę, że moją zaletą jest również dynamika. Bardzo chcę osiągać z drużyną jak najlepsze wyniki, żeby wszyscy w Płocku cieszyli się na koniec przyszłego sezonu z jak najlepszego miejsca Wisły w tabeli. – zdradził nam nowy pomocnik Nafciarzy.

Wojciech Szumilas zawodnikiem Wisły

Nowym piłkarzem Wisły Płock oficjalnie został Wojciech Szumilas. 23-letni ofensywny pomocnik dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu i podpisał umowę na dwa lata z możliwością przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Wojciech Szumilas urodził się 7 listopada 1996 roku w Lędzinach, gdzie stawiał też pierwsze piłkarskie kroki. Z uwagi na długość stażu jest jednak wychowankiem GKS-u Tychy, którego barwy reprezentował w ostatnim sezonie. W rozgrywkach 2019/2020 wystąpił w 21 spotkaniach (1017 minut na boisku), w których zanotował łącznie 9 bramek w Fortuna 1. Lidze i Pucharze Polski oraz 2 asysty.

W przeszłości wszechstronny, lewonożny pomocnik przebywał również na wypożyczeniach w Legionovii Legionowo (sezon 2017/18 w II lidze), a także w BKS-ie Stali Bielsko Biała i Górniku Wesoła (sezon 2014/15 w III lidze).

– Ten transfer traktuję jako spełnienie marzenia o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Myślę, że jest to cel każdego zawodnika. Moimi atutami na boisku są przede wszystkim stałe fragmenty gry. Potrafię też dobrze uderzyć z dystansu, czy uruchomić akcję ofensywną prostopadłym podaniem. Z szatni Wisły Płock osobiście jeszcze nikogo nie znam, ale oczywiście kojarzę wszystkich zawodników. Wiadomo, że niektórych z nich nie da się nie kojarzyć (śmiech). Szczerze mówiąc poczynania drużyny i klubu obserwuję już od dłuższego czasu, więc nie jest mi to miejsce obce. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i gotowy na nowe wyzwania. – powiedział nam Wojtek na chwilę po podpisaniu kontraktu z Nafciarzami.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*