Ełkaesianka z ujemnym wynikiem testu na COVID-19

Biuro Prasowe ŁKS Commercecon Łódź tekst , zdjęcie archiwalne

W połowie lipca informowaliśmy, że jedna z zawodniczek ŁKS-u Commercecon Łódź otrzymała dodatni wynik na obecność choroby wirusowej COVID-19. Pod koniec wyznaczonej kwarantanny Wiewióra przeszła jeszcze dwa testy kontrolne, które dały wyniki ujemne. A to oznacza, że może wrócić do treningów!

18 lipca po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu u jednej z Ełkaesianek, prezes Hubert Hoffman natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób związanych z klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką. Wśród wszystkich przebadanych osób nie odnotowano wyniku dodatniego.

Zespół oraz sztab szkoleniowy został objęty tygodniową izolacją, a ponowne testy potwierdziły brak zakażenia. Dzięki temu 26 lipca drużyna mogła powrócić do regularnych treningów.

Wiewióra, u której pierwszy test wykazał wynik dodatni, musiała pozostać na kwarantannie nieco dłużej. W tym tygodniu przeprowadzono u niej dwa kontrolne testy, które potwierdziły, że zakażenie minęło. Tym samym również ona będzie mogła wznowić treningi z całym teamem.

Przypomnijmy, że w sierpniu ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie kolejny etap przygotowań do sezonu 2020/21. Zespół czekają spotkania kontrolne, m.in.z  Grotem Budowlani Łódź i Legionovią Legionowo.

Pierwszy mecz TAURON Ligi Łódzkie Wiewióry rozegrają na wyjeździe z BKS-em Stal Bielsko-Biała.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*