16-letni Oliwier Kamiński trenuje pod okiem Xaviera Sabate

Biuro Prasowe SPR Wisła Płock tekst i zdjęcie

Do niedawna zawodnik SKF Wisły Płock oraz płockiego SMS ZPRP Oliwier Kamiński podpisał umowę z SPR Wisłą Płock, która będzie obowiązywała przez 5 lat.

Oliwier Kamiński (190 cm, 75 kg) jest leworęczny i występuje na prawym rozegraniu. Swoją przygodę z piłką ręczną zaczynał w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku. Później przeszedł do SKF Wisły Płock, skąd trafił na rok do SMS ZPRP Płock. Tam na jednym z pokazowych treningów wypatrzył go trener Xavi Sabate.

– Wspólnie z Oliwierem i jego rodzicami odbyliśmy spotkanie, w którym uczestniczył także Xavi. Wszystko zakończyło się podpisaniem pięcioletniego kontraktu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. – Oliwier w tym okresie przygotowawczym rozpoczął treningi pod okiem trenera Sabate i teraz w zasadzie wszystko zależy od niego. Będzie uprawniony do występów zarówno w pierwszym zespole ORLEN Wisły, jak i ORLEN Wisły Płock II, a także w rozgrywkach juniorskich. Do tego jest reprezentantem Polski. Widzimy w nim duży potencjał, ale chcemy, aby wszystko odbywało się stopniowo, krok po kroku. Musimy pamiętać, że ma dopiero 16 lat.

– Na pewno byłem zaskoczony całą tą sytuacją i całkowicie się tego nie spodziewałem. Nawet nie sądziłem, że takie coś jest w ogóle możliwe – mówi Oliwier Kamiński. – Rozmawiałem z trenerem Sabate i ustaliliśmy, że podstawowym celem na ten rok jest zrozumieć taktykę i wzmocnić się fizycznie. Same treningi z tak doświadczonymi zawodnikami to niesamowita przyjemność. W drużynie jest fajna atmosfera, bardzo mi się podoba. Otrzymuję wiele wskazówek i podpowiedzi, także mogę na tym tylko zyskać. Jeśli chodzi o grę, to bardziej nastawiam się na drugi zespół i rozgrywki juniorskie.

– Tak jak podkreślałem wielokrotnie, inwestowanie w płocką młodzież jest ważnym elementem naszej strategii. Nieustannie obserwujemy zawodników naszego regionu, na różnych etapach szkolenia. Chętnie bierzemy udział w treningach pokazowych, aby jak najwięcej dzieci i młodzieży „zarażało się” piłką ręczną. Myślę, że Oliwier jest przykładem na to, że ORLEN Wisła Płock jest jak najbardziej otwarta na tych najzdolniejszych i że nam również zależy na tym, aby jak najwięcej Polaków i naszych wychowanków odgrywało w tej drużynie kluczowe role – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*