Mateusz Bartolewski i Jakub Wójcicki zawodnikami „Miedziowych”,

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i zdjęcie

Wraz z nowym sezonem 2020/2021 rozgrywek PKO Ekstraklasy, nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin będzie 22 – letni, Mateusz Bartolewski. Urodzony w Szczecinku obrońca związał się z naszym Klubem trzyletnią umową.

Bartolewski przygodę z futbolem rozpoczynał w rodzinnym mieście w barwach Wielimiu Szczecinek. Następnie, już w drużynach juniorskich, reprezentował barwy miejscowej Akademii Piłkarskiej skąd w 2015 roku przeszedł do rezerw Pogoni Szczecin. W tamtejszej drużynie występował zarówno w rozgrywkach III – ligowych jak i Centralnej Lidze Juniorów, łącznie ubierając 26 występów.

W 2017 roku obrońca przeniósł się do Stilonu Gorzów, gdzie również grał na poziomie trzecioligowym, między innymi przeciwko ekipie KGHM Zagłębia II Lubin. Wraz z końcem sezonu 2017/2018 Bartolewski dostał propozycję z drugoligowego wówczas Ruchu Chorzów, z której skorzystał. W barwach „Niebieskich” występował przez kolejne dwa lata, łącznie rozgrywając 40 spotkań, w których zdobył 9 bramek i uzbierał 12 żółtych kartek.

Wraz z końcem czerwca tego roku nie przedłużył wygasającej umowy, stając się wolnym zawodnikiem.

Bartolewski jest zawodnikiem lewonożnym. Może występować zarówno na boku obrony jak i pomocy.

Mateusz, powodzenia w „Miedziowych” barwach!

Jakub Wójcicki piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin!

Od nowego sezonu barwy naszego Klubu będzie reprezentować prawy obrońca, Jakub Wójcicki. 32-letni gracz związał się z KGHM Zagłębiem 2-letnim kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Jakub Wójcicki to zawodnik doskonale znany z występów w PKO Ekstraklasie. Ostatnie 2,5 roku spędził w Jagiellonii Białystok, dla której rozegrał 62 mecze, zdobył 2 gole i zaliczył 4 asysty.

Wcześniej na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, Wójcicki występował dla Cracovii oraz Zawiszy Bydgoszcz.

To właśnie w barwach klubu z Bydgoszczy zagrał najwięcej spotkań, bo aż 148. W tych meczach 15 razy wpisywał się na listę strzelców i aż 27-krotnie zaliczał ostatnie podanie przy trafieniach kolegi z zespołu.

Łączny bilans gier Wójcickiego w PKO Ekstraklasie to 211 meczów, 7 goli i aż 30 asyst! Szczebel niżej Jakub wystąpił w 59 spotkaniach i zaliczył 11 trafień i 13 asyst.

W poprzednim sezonie Wójcicki był podstawowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok, dla której rozegrał 27 spotkań i zaliczył 3 asysty.

Jakub, witamy w Lubinie i życzymy jak najwięcej sukcesów z naszym Klubem!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*