Nafciarze zaczynają sparować. Sabate: te mecze będą dla nas ważne na kilku aspektach

Biuro Prasowe SPR Wisła Płock tekst , zdjęcie archiwalne

To będą pierwsze mecze ORLEN Wisły Płock od prawie pięciu miesięcy. Tym razem jeszcze o czysto szkoleniowym charakterze i bez udziału publiczności.

W środę podopieczni Xaviera Sabate rozegrają pierwszy mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym. Ich przeciwnikiem będzie prowadzone przez Krzysztofa Kisiela Torus Wybrzeże Gdańsk. Trzy dni później do Płocka przyjedzie MMTS Kwidzyn.

– Te spotkania będą dla nas ważne na kilku aspektach – mówi trener Xavi Sabate. – Przede wszystkim będzie to powrót do grania od czasu naszego ostatniego oficjalnego meczu w marcu, więc istotne jest, aby w ogóle „poczuć” piłkę i rywalizację. Po drugie, takie mecze to kolejny etap w rozwoju drużyny. To także integracja nowych zawodników z drużyną. Ponadto te spotkania pokażą nam również, jak funkcjonują elementy naszej gry, które codziennie ćwiczymy na treningach. Oczywiście mam świadomość, jak wiele pracy jeszcze przed nami, ale z każdym treningiem i każdym meczem musimy stawać się lepsi.

Ostatni mecz, w o którym wspomniał trener Sabate, odbył się dokładnie 7 marca 2020 r. Wówczas Nafciarze przed własną publicznością pokonali MMTS Kwidzyn. Od tego meczu Wiślacy nie rozegrali żadnego spotkania, co daje blisko pięć miesięcy bez rywalizacji na boisku. – Na pewno to zupełnie nowa sytuacja, nie tylko dla nas, ale dla wszystkich sportowców – tłumaczy hiszpański szkoleniowiec. – Przykładowo w piłce nożnej w pierwszych meczach po przerwie spowodowanej epidemią było prawie cztery razy więcej urazów, niż w okresie przed wstrzymaniem rozgrywek. Z naszej strony robimy wszystko, aby ten okres adaptacji przejść jak najlepiej. Myślę, że wszyscy pod tym względem pracujemy bardzo dobrze. Oczywiście ryzyko kontuzji zawsze istnieje, ale będziemy się starali kontrolować obciążenia podczas meczu, tak jak to robimy na treningach i w ten sposób zminimalizować ryzyko odniesienia urazu.

Przygotowań do sezonu nie ułatwiła również zmiana planów co do rozegrania Final Four Pucharu Polski. Niedawno Związek Piłki Ręcznej w Polsce potwierdził informację, że termin 28-29 sierpnia jest już nieaktualny. – Spotkaliśmy się już pierwszego lipca, aby być gotowym na rozegranie Final Four Pucharu Polski. 20 lipca pojawiła się jednak informacja, że ten turniej nie dojdzie do skutku w tym terminie, co było dla nas pewnym zaskoczeniem, gdyż program treningowy był ustawiony głównie z tą myślą. Jedyne, co możemy w tym momencie zrobić, to dostosować się do tej sytuacji i jak najlepiej przygotować zespół na wznowienie rozgrywek PGNiG Superligi.

Plan sparingów ORLEN Wisły Płock:
– 5 sierpnia, godz. 16.00 – Torus Wybrzeże Gdańsk
– 8 sierpnia, godz. 12.00 – MMTS Kwidzyn
– 14-15 sierpnia – memoriał im. Antoniego Weryńskiego w Mielcu
I mecz – z SPR Stalą Mielec
II mecz – z Azotami Puławy lub Zagłębiem Lubin
III mecz – Górnik Zabrze/Piotrkowianin Piotrków Tryb./Tatran Preszów/Kielce
– 22 sierpnia – Gwardia Opole

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*