Kadra #VolleyWrocław na turniej finałowy PreZero Grand Prix

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcia Krystian Janisz

W ten weekend ostateczne rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o premierową edycję PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. #VolleyWrocław znalazł się w najlepszej czwórce drużyn żeńskich i w piątek powalczy o triumf w całych rozgrywkach.

PreZero Grand Prix to cykl rozgrywek w siatkówkę plażową. 8 drużyn żeńskich i 16 drużyn męskich walczy o zwycięstwo w premierowej odsłonie. Rozgrywki są połączeniem plażówki i halowej odmiany siatkówki, a przede wszystkim nagrodą dla kibiców, którzy pozbawieni zostali sportowych emocji, w związku z pandemią koronawirusa.

W turnieju eliminacyjnym #VolleyWrocław zajął 2. miejsce, ulegając tylko Grot Budowlanym Łódź i to po emocjonującym spotkaniu, zakończonym tie-breakiem. W Krakowie z dobrej strony pokazała się cała drużyna, a jeden z komentatorów przyznałby MVP całego turnieju kapitan wrocławianek – Agnieszce Adamek.

Na finał do Gdańska, #VolleyWrocław jedzie w nieco zmienionym składzie. W drużynie pozostanie Agnieszka Adamek (kapitan) oraz Paula Słonecka i Adrianna Szady. Skład uzupełnią: Natalia Murek, Małgorzata Jasek, Aleksandra Gancarz, Weronika Wołodko i Karolina Pancewicz. Zmiany spowodowane są tym, że Joanna Chorąża i Julia Kleszcz zagrają w finale mistrzostw Polski kadetek w plażówce – także można powiedzieć, że w #VolleyWrocław iście plażowy okres. Julia Pańko natomiast doznała kontuzji podczas finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorek w plażówce w zeszły weekend.

#VolleyWrocław swoje mecze rozegra w piątek. Półfinał z Enea PTPS Piła zaplanowany jest na 12:30. W przypadku zwycięstwa – wrocławianki zagrają w finale ze zwycięzcą w drugiej parze (mecz o 11:00) – Grot Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz. Finał zaplanowany jest na 17:00, mecz o 3. miejsce na 15:30. Wszystkie mecze transmitowane będą w Polsacie Sport.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*