Mecz kontrolny: Wisła Kraków – Stal Mielec

MYSLENICE 05.08.2020 SPARING MECZ TOWARZYSKI PILKA NOZNA SPORT FUTBOL WISLA KRAKOW - STAL MIELEC NZ JEAN CARLOS MICHAL GLIWA FOT JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA.COM.PL

Biuro Prasowe Wisła Kraków tekst Karolina Biedrzycka ,zdjęcia/Jakub Sumera 400mm/Wisła Kraków

W swoim pierwszym przedsezonowym sparingu podopieczni trenera Artura Skowronka odwrócili losy pojedynku i pokonali zespół Stali Mielec 4:2. Hat-trickiem popisał się Jean Carlos Silva, a jedno trafienie było autorstwem Rafała Boguskiego.

Wisła Kraków – Stal Mielec 4:2 (0:1)
0:1 Domański 19’
0:2 Seweryn 60’
1:2 Jean Carlos 64’
2:2 Rafał Boguski 66’
3:2 Jean Carlos (k) 81’
4:2 Jean Carlos 83’

Wisła Kraków (I połowa): Lis – Sadlok, Janicki, Hoyo-Kowalski, Burliga – Żukow, Pawłowski, Chuca, Mak – Buksa, Beqiraj

Wisła Kraków (II połowa): Buchalik – Klemenz, Koncewicz-Żyłka, Niepsuj, Szot – Jania, Kuveljić, Duda, Chmiel, Boguski – Jean Carlos

Stal Mielec (skład wyjściowy): Strączek – Lisowski, Kościelny, Żyro, Getinger, Mak, Tomasiewicz, Urbańczyk, Domański, Prokić, Tomczyk

Wypowiedzi trenera Artura Skowronka:

„Zaplanowaliśmy przed meczem, że każdy z zawodników rozegra po 45 minut. Przede wszystkim cieszy nas fakt, że nie mamy żadnych kontuzji oraz to, że wystąpiło wielu młodych zawodników, którzy mogli zaprezentować swoje boiskowe umiejętności, co jest bardzo znaczące w kwestii rywalizacji o pozycję młodzieżowca. Założyliśmy sobie kilka aspektów, które pragniemy zrealizować zarówno w trakcie meczu ze Stalą, jak i w kolejnym spotkaniu z Podbeskidziem. Było wiele pozytywów, co nas bardzo cieszy, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że jest jeszcze kilka kwestii, które wymagają poprawy, więc mamy teraz czas, by na tym się skupić” – mówił szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

„Carlos ma odpowiednią jakość, a środowym meczem to potwierdził, występując na nowej pozycji cofniętego napastnika. Widać, że dobrze się na niej czuje, bo może zejść do środka, ma więcej swobody i kilka razy oparł na tym swoje boiskowe działania” – dodał.

„Mecz w Bielsku-Białej będzie ostatnim przetarciem przed zbliżającym się spotkaniem Pucharu Polski. Musimy pod każdym względem ułożyć ten sparing, bo wiemy, że w rozgrywkach pucharowych jest przepis, by grało dwóch młodzieżowców, więc także pod tym kątem się przygotowujemy” – zaznaczył trener Artur Skowronek.

Wypowiedzi Jeana Carlosa:

„Pamiętam jednego z hat-tricków, którego strzeliłem, gdy miałem 16 czy 17 lat. To wspaniałe uczucie. Co mogę powiedzieć? Chyba tylko, że po prostu bardzo się cieszę. W końcu uśmiechnęło się do mnie piłkarskie szczęście, strzeliłem bramkę, na którą czekałem. Trzeba jednak docenić także pracę kolegów, ludzi, którzy zawsze mnie wspierają i którym te trafienia dedykuję” – zaczął Jean Carlos.

„Sztab przeanalizował naszego przeciwnika, który występuje w roli beniaminka i który na pewno będzie drużyną bardzo waleczną, co pokazał w pierwszej połowie spotkania. Ale my zawsze patrzymy na siebie i realizujemy swoje cele, trener przekazuje nam ważne kwestie, pragnie, abyśmy wszyscy szli w jednym kierunku. I dzisiaj chyba było widać, że wyglądało to dobrze choćby w napieraniu na rywala, co zaowocowało bramkami. I to jest chyba kierunek, w którym musimy wszyscy razem podążać” – dodał.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*