#VolleyWrocław wicemistrzem PreZero Grand Prix

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst  Krystian Janisz ,zdjęcia Piotr Sumara

#VolleyWrocław zagrał w turnieju finałowym PreZero Grand Prix i do Wrocławia wraca z srebrnymi medalami. Premierową edycję rozgrywek Ligi Letniej wrocławska drużyna zakończyła na drugim stopniu podium.

#VolleyWrocław swoją przygodę z PreZero Grand Prix rozpoczął rundą eliminacyjną w Krakowie. Trzy mecze eliminacji drużyna z Dolnego Śląska rozegrała jeszcze w lipcu. Dzięki dwóm wygranym w mieście Kraka – wrocławiankom udało się awansować do rundy finałowej, która została rozegrana w Gdańsku.

Nad polskim morzem na siatkarki #VolleyWrocław czekały dwa mecze – półfinałowy i o medal. W półfinale zagrały z Enea PTPS Piła. Po emocjonującym, trzysetowym starciu – górą były podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego. W finale na wrocławianki czekały siatkarki KS Pałac Bydgoszcz. Mimo, że mecz zakończył się wynikiem 2:0 – stał na wysokim poziomie, a niewiele brakowało, by zakończył się tie-breakiem.

Ostatecznie wrocławianki zajęły 2. miejsce w historycznej, pierwszej edycji rozgrywek PreZero Grand Prix.

Liga Letnia była świetną odskocznią od tego co robimy na co dzień. Myślę, że godziny spędzone na piasku wyjdą nam na dobre w hali. I nie ukrywam, że bardzo cieszymy się drugim miejscem. Apetyt na więcej rośnie, więc mam nadzieję, że w przyszłym roku również będzie nam dane zagrać w PreZero Grand Prix – powiedziała Natalia Murek, przyjmująca #VolleyWrocław.

Bardzo cieszymy się z drugiego miejsca. Była to dla nas świetna zabawa i przy okazji sprawdzenie swoich umiejętności na piachu. Turniej na najwyższym poziomie jeśli chodzi o organizację i miejsce. Mam nadzieję, że za rok spotykamy się na takim turnieju przed sezonem halowym – dodała Aleksandra Gancarz, środkowa ekipy z Wrocławia.

Przed wrocławiankami powrót do Wrocławia i dwa dni wolnego. Od poniedziałku siatkarki spotykają się na kolejnym treningu w hali i przygotowują się do sezonu TAURON Ligi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*