Mecz kontrolny: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków

BIELSKO-BIALA 08.08.2020 SPARING MECZ TOWARZYSKI PILKA NOZNA SPORT FUTBOL PODBESKIDZIE BIELSKO-BIALA - WISLA KRAKOW NZ RAFAL JANICKI FOT BARTEK ZIOLKOWSKI / 400mm.pl

Biuro Prasowe Wisła Kraków tekst Karolina Biedrzycka , zdjęcia 400mm

Za nami drugi mecz sparingowy krakowskiej Wisły. Biała Gwiazda, która szlifuje swoją formę przed startem rozgrywek ,  zmierzyła się w sobotę z beniaminkiem PKO Bank Polski Ekstraklasy – Podbeskidziem Bielsko-Biała. Krakowianie zwyciężyli 1:0, a strzelcem jedynej bramki dzisiejszego meczu był Maciej Sadlok.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków 0:1 (0:1)
0:1 Sadlok 33′

Wisła Kraków: Buchalik (67′ Lis) – Janicki (76′ Hoyo-Kowalski), Sadlok (76′ Mehremić), Klemenz (76′ Jania), Burliga (76′ Niepsuj), Boguski (C) (76′ Mak), Beqiraj (76′ Chmiel), Żukow (76′ Duda), Kuveljić (67′ Jean Carlos), Szot (67′ Pawłowski), Buksa (76′ Chuca)

Podbeskidzie Bielsko-Biała (Skład wyjściowy): Leszczyński – Gach, Bashlai, Komor, Jaroch, Rzuchowski, Bieroński, Nowak, Sierpina, Danielak, Biliński

Zagrali także: Polacek, Mroczko, Osyra, Kocsis, Gach, Laskowski, Figiel, Rakowski, Ubbink, Marzec, Ivan Martin

Wypowiedzi trenera Artura Skowronka:

„Na pewno mamy bardzo dobry materiał do analizy. Po takich grach kontrolnych uczciwie mogę spojrzeć na drużynę pod kątem doboru składu. Decyzje te powinny być po prostu dobre dla zespołu. Zapewniam, że właściwie wybierzemy skład już na mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tym bardziej, że przed nami jeszcze głębsze przyjrzenie się sparingowi z Podbeskidziem. Zwycięstwa są ważne, bez względu na to, o jaką stawkę toczy się mecz. Zawsze robimy wszystko, aby taka mentalność towarzyszyła naszym piłkarzom i trenerom” – zaczął trener Wisły Kraków.

„Chcieliśmy się zbliżyć do obciążenia meczowego, bowiem już za tydzień zagramy w Pucharze Polski. Dlatego cieszę się, że z trenerem Brede doszliśmy do kompromisu, bo obu szkoleniowcom te minuty były potrzebne i z tego skorzystaliśmy” – dodał. „W kolejnym tygodniu skupimy się na typowym mikrocyklu, w którym nacisk zostanie położony na aspekty taktyczne i fizyczne. W ostatnim czasie przypomnieliśmy sobie ogólne zasady gry, teraz chcemy już przyjrzeć się detalom, pracując w formacjach z drużyną” – wyjawił.

„Trzeba zwrócić uwagę na cały zespół, który zasługuje na pozytywne oceny. W sobotę po raz pierwszy zaprezentował się Adi – widać, że zawodnik ten może wpłynąć na rywalizację w zespole na pozycji środkowego obrońcy, jest dobrym piłkarzem, dlatego znalazł się w naszej drużynie” – zakończył wypowiedź trener Artur Skowronek.

Wypowiedzi Macieja Sadloka:

„Jeśli chodzi o bramkę, to fajnie się to ułożyło. Często się mówi, że w sparingach nie jest ważny wynik, ale wiadomo, że jak człowiek wygrywa, to zawsze lepiej się czuje. I o to chodzi. Mamy taką drużynę, która w każdym meczu chce zwyciężać – czy to jest sparing, czy nawet gierka wewnętrzna u nas na treningach, dlatego oby tak dalej” – skomentował wygraną w sparingu obrońca.

„Uważam, że zawsze jest nad czym pracować, nawet po wygranych meczach i także, gdy gra się dobrze, zawsze jest coś do poprawy. Trenerzy na bieżąco analizują wszystko, wycinają i pokazują nam nasze błędy tak, aby jak najbardziej się ich ustrzegać, bo o to chodzi w piłce, żeby po prostu eliminować te słabsze strony” – mówił Maciej Sadlok.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*