Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie Poznań 2020

Informacja prasowa Urząd Miasta Poznania tekst , zdjęcia Elżbieta Skowron

Dzisiaj na dziedzińcu UM odbyła się konferencja prasowa dotyczącą organizacji w Poznaniu Mistrzostw Europy w wioślarstwie (9-11.10.2020)

W konferencji udział wzięli  ;
Zastępca Prezydenta Miasta Poznania – Jędrzej Solarski
Dyrektor Wydziału Sportu – Ewa Bąk
Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich – Ryszard Stadniuk
Prezes Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo – Aleksander Daniel
W październiku w Poznaniu będzie można oglądać zmagania najlepszych wioślarzy kontynentu . Już po raz czwarty na torze regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów . Tegoroczna impreza będzie jednak nie typowa – przez cały czas trwania zawodów obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny.
Proponowany termin Mistrzostw Europy Seniorów przypada na 9-11 październik .
– Od wielu lat systematycznie modernizujemy tor regatowy Malta , aby sprostać wymaganiom stawianym przez międzynarodowe federacje ;wioślarską i kajakarską – mówi Jędrzej Stolarski , zastępca prezydenta Poznania.- Tylko w tym roku wyremontowaliśmy wieżę sędziowską i pomosty startowe . Podczas październikowych zawodów skupimy się przede wszystkim na bezpieczeństwie zawodników i kibiców .Reżim sanitarny obowiązywał będzie wszystkich bez wyjątku . Na terenie toru konieczne będzie noszenie  maseczek i dezynfekcja rąk a ważne komunikaty będą przekazywane za pomocą specjalnie do tego przygotowanej aplikacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*