Lorenco Šimić zagra w KGHM Zagłębiu!

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i zdjęcie

Od nowego sezonu barwy KGHM Zagłębia będzie reprezentować środkowy obrońca, Lorenco Šimić. 24-letni Chorwat związał się z naszym Klubem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Lorenco Šimić swoją piłkarską karierę rozpoczął w chorwackim klubie Hajduk Split. W 2015 roku na zasadzie wypożyczenia trafił do ukraińskiego zespołu Gowerła Użgorod. Po trzech miesiącach powrócił do Hajduka, w którym został włączony do kadry pierwszej drużyny. Łącznie dla 8-krotnego mistrza Chorwacji wystąpił w 27 spotkaniach, a także strzelił jedną bramkę i raz asystował.

W styczniu 2017 roku, defensor został pozyskany przez Sampdorię, która kilkukrotnie wypożyczała zawodnika. Najpierw Lorenco trafił do Empoli, w którym zagrał w 15 pojedynkach i strzelił trzy gole, a następnie zasilił zespół SPAL. W barwach „Biało-Niebieskich” wystąpił w 14 spotkaniach oraz zdobył jedną bramkę. Obrońca zyskał cenne doświadczenie na boiskach Serie A oraz Serie B, jednak Sampdoria postanowiła ponownie wypożyczyć gracza. W 2019 roku Šimić wzmocnił HNK Rijeka, natomiast w lutym obecnego roku stoper występował w koszulce DAC Dunajska Streda.

Chorwacki piłkarz ma na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. W zespole do lat 19 rozegrał cztery spotkania, a jako zawodnik kadry U-21 sześciokrotnie wybiegł na boisko oraz strzelił jednego gola.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*