Sören Reese piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin SA tekst i zdjęcie

27-letni Sören Reese został wypożyczony do KGHM Zagłębia Lubin. Obrońca będzie występował dla naszego Klubu do zakończenia sezonu 2020/2021. “Miedziowi” zapewnili sobie także opcję pierwokupu duńskiego defensora. 

Sören Reese rozpoczął swoją piłkarską karierę w klubie Jammerbugt FC. W styczniu 2015 roku obrońca został pozyskany przez zespół Viborg FF. W barwach “De Grønne” rozegrał równo 100 spotkań, a także strzelił siedem bramek i zanotował tyle samo asyst. Przed startem sezonu 2018/19, defensor zasilił drużynę trzykrotnego mistrza Danii, FC Midtjylland. Niemal od razu został jednak wypożyczony do AC Horsens, w którym przez rok czasu wystąpił w 23 pojedynkach oraz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i raz asystował. Ostatnie pół roku Duńczyk również spędził na wypożyczeniu, lecz tym razem w klubie Esbjerg fB. W ekipie pięciokrotnego mistrza kraju, Sören 10 razy wybiegł na boisko oraz zaliczył dwa ostatnie podania.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Zagłębia Lubin i będę częścią tego projektu. Przed podpisaniem umowy rozmawiałem ze znajomymi i bardzo dobrze wypowiadali się o Polsce i tutejszej ekstraklasie. Miałem przyjemność poznać choćby Rafała Kurzawę i również polecał mi ten kierunek. Przychodzę do Lubina, aby pomóc w osiąganiu lepszych wyników i chce tutaj pisać swoją historię – powiedział tuż po podpisaniu umowy Reese. 

Sören, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia w barwach “Miedziowych”!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*