Trzeci test siatkarek Energa MKS-u z Budowlanymi

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcie

Po dwumeczu z reprezentacją Polski juniorek w poprzedni weekend i środowym zwycięstwem z #Volleyem Wrocław kolejnym sparingpartnerem siatkarek Energa MKS-u Kalisz będzie Grot Budowlani Łódź, piąta drużyna zeszłego sezonu TAURON Ligi. Spotkanie odbędzie się w Hali Arena w Kaliszu, o godzinie 17:30. Niestety, ze względów sanitarno-epidemiologicznych odbędzie się bez udziału publiczności.

Do tej pory kaliszanki w okresie przygotowawczym rozegrały trzy czterosetowe sparingi. W piątek do Kalisza przyjedzie zespół Budowlanych, który w ostatnich czterech latach trzykrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski. Poprzednie rozgrywki drużyna prowadzona przez Błażeja Krzyształowicza skończyło na piątym miejscu.

W drużynie Budowlanych na parkiecie pojawi się kilka zawodniczek, z którymi nasze reprezentantki Polski – Oliwia Bałuk i Weronika Centka – trenowały na zgrupowaniu kadry trenera Jacka Nawrockiego przez ostatnie dwa miesiące: Maria Stenzel, Monika Fedusio, Paulina Damaske, Julia Nowicka i Zuzanna Górecka.

Z łódzkim klubem sporo wspomnień ma również trener kaliskich siatkarek, Jacek Pasiński. W latach 2006-2009 trenował Budowlanych wprowadzając zespół do ekstraklasy startując z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Inauguracja nowego sezonu TAURON Ligi jest zaplanowana na 18 września. Energa MKS Kalisz w pierwszej kolejce podejmie na wyjeździe Enea PTPS Piła.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*