Ferhat Akbas: Jeśli ktoś ma się bać, to oni

Biuro Prasowe Chemik Police tekst i zdjęcie

Chemik w grupie E Ligi Mistrzyń

Grupa Azoty Chemik Police trafił do grupy E podczas losowanie Ligi Mistrzyń 2020/21.

Policzanki zmierzą się w niej z Igor Gorgonzola Novara, Donamo Kazań i VK UP Ołomuniec.

W fazie grupowej udział weźmie 20 drużyn. Utworzone zostanie 5 grup po 4 zespoły rywalizujące w systemie każdy z każdym (mecz + rewanż).

18 drużyn jest rozstawionych, 2 awansują do fazy grupowej poprzez kwalifikacje.

Pierwsza runda kwalifikacji rozegrana zostanie pod koniec września. Początek fazy grupowej planowany jest na listopad.

Po zakończeniu rywalizacji w grupach przeprowadzone zostanie kolejne losowanie, które wyłoni pary rywalizujące w spotkaniach ćwierćfinałowych (zmierzą się w niej najlepsze drużyny z każdej grupy + 3 najlepsze ekipy z drugich miejsc). Finały zaplanowane są na 1. maja 2021.

Grupa Azoty Chemik Police poznał rywali w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzyń. 

Policzanki trafiły do grupy E, gdzie zagrają z Igor Gorgonzola Novara, Dynamo Kazań i VK UP Ołomuniec.

– Novara to bardzo doświadczona drużyna w Lidze Mistrzyń, w 2018 roku wygrała te rozgrywki. Z drugiej strony, w najbliższym sezonie mają inny skład, inną organizację zespołu, więc musimy poczekać i obserwować ich grę. Kazań to jedna z potęg rosyjskiej siatkówki, bardzo dobry system blok-obrona, silne atakujące. Zespół z Czech musimy lepiej poznać, aby opowiadać o jego charakterystyce – mówi Ferhat Akbas, trener.

Niektórzy kibice określili grupę Chemika jako „grupę śmierci”, jedną z najtrudniejszych ze wszystkich rozlosowanych.

– W każdym meczu zagramy o zwycięstwo. Nie boimy się żadnego z przeciwników, jeśli ktoś ma się bać, to oni. Trafiliśmy do wyrównanej grupy. Wyniki zależeć będą od dnia, od tego, jak zespoły podejdą do gry w danym meczu. Wszystko może się zdarzyć, co sprawia, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza – dodaje.

Po zakończeniu rywalizacji w grupach przeprowadzone zostanie kolejne losowanie, które wyłoni pary rywalizujące w spotkaniach ćwierćfinałowych (zmierzą się w niej najlepsze drużyny z każdej grupy + 3 najlepsze ekipy z drugich miejsc). Finały zaplanowane są na 1. maja 2021.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*