Poznaliśmy zwycięzców turnieju młodzieżowego

Informacja prasowa Plaża Wolności tekst Jacek Kubiak , zdjęcia Łukasz Wenclewski

Za nami pierwsza odsłona LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020. Dziś na boiska nad Jeziorem Rusałka wybiegła młodzież. Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy triumfatorów turnieju rozgrywanego w ramach Akcji Lato.

 Jako pierwsza na arenę zmagań LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020 wybiegła młodzież. Było to jedno z ostatnich wydarzeń w ramach Akcji Lato organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Do zawodów przystąpiło osiemnaście par z całej Wielkopolski, podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury pogodowej, kibice byli świadkami niesamowitej rywalizacji. Po kilku godzinach sportowej walki, poznaliśmy najlepsze zespoły tych rozgrywek.

W grupie najmłodszej pierwsze miejsce zajęli Witold Witkowski i Olgierd Tadych (Tarnovia Volleyball), którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Srebro wywalczyli Filip Szubstarski i Szymona Kasperczak (Enea Energetyk Poznań). Na najniższym stopniu podium stanęli Dominik Żółtkowski i Antoni Tkaczyk, natomiast czwarta lokata przypadła parze Wojciech Zalisz i Wojciech Górny.

W grupie średniej bezkonkurencyjni okazali się być Mikołaj Jarnot i Jakub Żygalski, którzy w ostatnim meczu turnieju ograli Stanisława Szynakę-Tomaszewskiego i Dawida Sędzickiego. Trzecią lokatę zajęli Maciej Czajka i Karol Domagalski, a tuż za ich plecami uplasowali się Marek Szwanke i Wojciech Woźny. W grupie najstarszej triumfowali Jacek Kempiński i Łukasz Kosmowski (Progress Września), przed Jakubem Szelągiewiczem i Arkadiuszem Drzewieckim (Szamotulanin Szamotuły), Marcelem Stanisławskim i Filipem Kowalskim oraz Alanem Tesznerem i Jakubem Jarmużkiem (Beach Volleyball Academy).

– Bardzo się cieszymy, że nasze dzieci mogły przystąpić do rywalizacji w ramach LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020 – mówi Błażej Szubstarski, trener Tarnovii Volleyball. – Takie turnieje uczą sportowej rywalizacji i ducha fair play, na pewno weźmiemy udział w kolejnych częściach tego wydarzenia. 

Końcowa klasyfikacja turnieju Akcja Lato:

Grupa Najmłodsza:

 1. Witold Witkowski i Olgierd Tadych
 2. Filip Szubstarski i Szymon Kasperczak
 3. Dominik Żółtowski i Antoni Tkaczyk
 4. Wojciech Zalisz i Wojciech Górny

Grupa Średnia:

 1. Mikołaj Jarnot i Jakub Żygalski
 2. Stanisław Szynaka-Tomaszewski i Dawid Sędzicki
 3. Maciej Czajka i Karol Domagalski
 4. Marek Szwanke i Wojciech Woźny
 5. Aleksandra Światły i Maria Lorencen – pierwsze miejsce w kategorii żeńskiej
 6. Patryk Obarski i Mateusz Przybyła

Grupa Najstarsza:

 1. Jacek Kempiński i Łukasz Kosmowski
 2. Jakub Szelągiewicz i Arkadiusz Drzewiecki
 3. Marcel Stanisławski i Filip Kowalski
 4. Alan Teszner i Jakub Jarmużek
  5. Adrian Pyliński i Wojciech Wolny
  6. Paweł Gac i Jakub Kubiak
  7. Alan Okoń i Artur Becker
  8. Daniel Maćkowiak i Franiciszek Filoda

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*