Hit transferowy! Michał Sokołowski nowym koszykarzem Legii!

Biuro Prasowe Legia Warszawa sekcja Koszykówki tekst ,zdjęcia/legiakoszcom

Hit transferowy w Energa Basket Lidze! Filar reprezentacji Polski, medalista mistrzostw Polski, zawodnik o uznanej marce – Michał Sokołowski został nowym koszykarzem Legii Warszawa.

Wielki transfer stał się faktem! Utytułowany i niezwykle utytułowany Michał Sokołowski wzmacnia szeregi Zielonych Kanonierów, których trenerem jest Wojciech Kamiński. Duet ten miał okazję ze sobą współpracować przez wiele lat w Radomiu. Okres ten obfitował w sukcesy trenera oraz zawodnika – srebrny medal mistrzostw Polski, Puchar Polski, Superpuchar Polski oraz udane występy w Lidze Mistrzów.

– Michał to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać kibicom w Polsce. Jest w swoim szczytowym okresie kariery, to zawodnik ceniony za znakomitą grę w obronie, duże umiejętności, uniwersalność gry w ataku. Zawodnik zbierał  doświadczenie na parkietach polskiej ligi, Basketball Champions League, lidze VTB, mistrzostwach świata i Europy. To wszystko na pewno zaowocuje dobrą grą dla Legii i zwycięstwami naszej drużyny – powiedział Wojciech Kamiński, trener stołecznej drużyny.

Michał Sokołowski to 27-letni koszykarz mogący występować zarówno na pozycji rzucającego obrońcy jak i niskiego skrzydłowego. Jest wychowankiem MKS MOS Pruszków z którego w 2010 roku przeniósł się do pierwszoligowego Znicza Pruszkow. Już wtedy znajdował się w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 18, a w kolejnych latach zasilał także szeregi kadry w kategorii do lat 20. Kolejnym krokiem mierzącego 196 centymetrów koszykarza była Ekstraklasa i gra w Anwilu Włocławek.  Najlepszy okres w karierze klubowej Michała Sokołowskiego to czteroletni pobyt w Rosie Radom. Wspomniane wyżej sukcesy zostały podkreślone bardzo dobrymi występami w narodowej kadrze oraz transferem do Stelmetu Zielona Góra, gdzie notował średnie statystyki na poziomie 12.9 punktów, 4.2 zbiórek i 2.9 asysty. W 2019 roku Michał Sokołowski zagrał w narodowych barwach na Mistrzostwach Świata w Chinach. Rozgrywki w których Polacy byli jedną z pozytywnych niespodzianek turnieju nowy zawodnik Legii dostarczał drużynie zazwyczaj 7.5 punktów, 2.8 zbiórek i 0.8 asysty, a biało-czerwoni zajęli wówczas ósme miejsce.

– Bardzo się cieszę, że w Legii Warszawa zagra zawodnik takiej klasy jak Michał Sokołowski. Zawodnik wraz ze swoim agentem podjęli decyzję o tym, że w obecnej chwili najlepszą opcją będzie rozpoczęcie sezonu w Polsce, w naszym klubie. Mamy świadomość, że wciąż priorytetem dla Michała jest wyjazd za granicę i jeśli pojawi się dla niego bardzo atrakcyjna oferta, to trudno będzie go zatrzymać – powiedział Jarosław Jankowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Sekcji Koszykówki Legii Warszawa

Miniony sezon to dla Michała Sokołowskiego powrót do Anwilu Włocławek po pięciu latach przerwy. Rozgrywki, które zostały zakończone przedwcześnie w marcu przyniosły zawodnikowi sukcesy w postaci brązowego medalu mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Nowy sezon przyniesie nowe wyzwania, które 27-letni koszykarz podejmie w Warszawie.

– Krótko po tym jak porozmawiałem z trenerem Kamińskim dogadaliśmy wszelkie szczegóły i podpisałem kontrakt z Legią Warszawa. Nadal moim celem jest gra za granicą, ale na tą chwilę zagram w Warszawie i na tym się skupiam. Dołączam do młodego zespołu, moje doświadczenie na pewno pomoże. To będzie ambitny zespół, który w każdym meczu będzie walczył o zwycięstwo. Dotychczas trenowałem indywidualnie oraz gościnnie z pierwszoligowym Zniczem Pruszków, w jakiej formie jestem zobaczymy już niedługo – mówi Michał Sokołowski, nowy koszykarz Legii Warszawa.

Okazja do debiutu Michała Sokołowskiego w barwach Legii Warszawa już w niedzielę 30 sierpnia. Wówczas legioniści podejmą HydroTruck Radom w I kolejce nowego sezonu Energa Basket Ligi. Początek spotkania o 15:05 w hali przy ul. Obrońców Tobruku 40.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*