Turniej mikstów pełen zwrotów akcji

Informacja prasowa Plaża Wolności tekst Jacek Kubiak , zdjęcia Łukasz Wenclewski

Kibice zgromadzeni nad Jeziorem Rusałka byli świadkami kapitalnego widowiska, jakie sporządzili uczestnicy turnieju par mieszanych Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. A to dopiero przedsmak emocji, jakie zapowiadają organizatorzy na pierwszy weekend września.

 W niedzielę na boisko nad Jeziorem Rusałka 24 duety żeńsko-męskie z całej Polski przystąpiły do rywalizacji w Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. Wśród uczestników pojawił się również reprezentant Ugandy – Barna Tugane, jednakże jego zespół szybko odpadł z rozgrywek. Już na początku rywalizacji los skrzyżował ze sobą losy znakomitych zespołów, które zwykle spotykają się ze sobą w finałach – Kamilę Płaczek (Janków Przygodzki) i Michała Muszyńskiego (Wilczyn) z Moniką Gajtkowską (Poznań) i Damianem Marcjanem (Września). Mecz od samego początku był niezwykle zacięty, ostatecznie ci pierwsi zwyciężyli po długiej grze na przewagi – 30:28.

Utytułowani rywale spadli na prawą stronę drabinki i tam z nie lada trudem ogrywali kolejne doświadczone zespoły w drodze do najlepszej czwórki. Tam doszło do rewanżu z porannego meczu, w którym ponownie o włos lepsi byli Kamila Płaczek i Michał Muszyński (2:1 – 15:17, 15:12, 15:9). Podbudowani tym zwycięstwem zawodnicy w meczu finałowym pokonali znakomity duet z Wrocławia – Joannę Rejno i Mateusza Burego (2:0 – 15:13, 15:10). W meczu o brąz para Gajtkowska i Marcjan pewnie pokonała Kamilę Piątek i Mateusza Skrzypińskiego (2:0 – 15:9, 15:6). Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Mistrzyni Polski w siatkówce plażowej w kategorii +70 – Joanna Rejno.

– Turniej od samego rana był pełen zwrotów akcji, dlatego ten sukces bardzo nas cieszy – relacjonuje na gorąco Kamila Płaczek – Patrząc na zespoły, z którymi przyszło nam dziś rywalizować, był to jeden z najtrudniejszych turniejów, w jakim przyszło nam grać – wtóruje jej partner Michał Muszyński.

Międzynarodowa rywalizacja za dwa tygodnie

Druga odsłona Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 zaplanowana została na pierwszy weekend września.
W sobotę odbędą się turnieje żeński i męski. Na listach startowych znajdują się zarówno pasjonaci siatkówki plażowej, jak i zawodnicy których kibice podziwiać mogą w turniejach zawodowych. Swój udział zapowiedzieli między innymi świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Polski Oldboyów – Paulina Sdebel, Joanna Rejno (obie złoto), Anna Urych-Turska, Julia Jurczyk-Bury, Danuta Barczyszyn, Joanna Duszak czy Błażej Szubstarski i Łukasz Grabowski (wszyscy srebro).

Jeszcze więcej emocji czeka na fanów siatkówki plażowej w niedzielę szóstego września. Nad Jeziorem Rusałka podziwiać będzie można wtedy najlepszych zawodników w Polsce, a także profesjonalistów zza granicy. Wszystko za sprawą Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020, który na dobre zameldował się już w kalendarzu tego wydarzenia. Wśród uczestników nie zabraknie Reprezentantów Polski, Wicemistrzów Świata, Mistrzów Europy, Mistrzów Polski i innych sportowców, których na co dzień podziwiać można w telewizji. Pełen harmonogram imprezy znajduje się na stronie www.feniksplay.pl, tam również organizatorzy odkrywać będą kolejnych bohaterów tych prestiżowych zawodów. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, Miasta Poznań oraz firm Veolia i Remondis Sanitech. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni imprezy będzie bezpłatny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*