Marcin Biernat zasilił defensywę Miedzi

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica S.A. tekst , zdjęcie B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

28-letni Marcin Biernat dołącza do drużyny Miedzi. Środkowy obrońca ostatnie trzy lata spędził w GKS-ie Tychy. Z legnickim klubem związał się 2-letnią umową.

Biernat jest wychowankiem Podgórza Kraków, z którego trafił do juniorskich zespołów Cracovii. Nie zdołał jednak zadebiutować w elicie, przenosząc się na rundę wiosenną sezonu 2011/2012 do Ruchu Radzionków. Po epizodzie w górnośląskim klubie na kolejne trzy sezony związał się z Puszczą Niepołomice. Następne dwa lata spędził w Chojniczance Chojnice, z której przed startem sezonu 2017/2018 trafił do GKS-u Tychy. W minionym sezonie w Fortuna 1 Lidze rozegrał 25 meczów, w których zdobył 3 gole. Do tego dołożył 3 spotkania i jedną bramkę w Pucharze Polski.

– Bardzo cenię trenera Skrobacza. Zresztą widziałem wiele meczów GKS-u Jastrzębie, grałem przeciwko nim i zawsze dobrze wyglądali. Wpisuję się w tę samą filozofię, którą posiada trener. Miedź jest klubem z wielkimi aspiracjami, co roku walczącym o najwyższe cele. Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem i w każdym sezonie chcę walczyć o sportowy awans – powiedział Marcin Biernat po podpisaniu umowy z Miedzią.

Marcin, witamy w Miedzi i życzymy sukcesów w zielono-niebiesko-czerwonych barwach!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*