Zmiana kapitana w mistrzu Polski.

Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski zdjęcia Paweł Siczyński

Przebywająca od 16.08.2020 roku drużyna mistrza Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań na obozie sportowym w Gąsawie przed nowym sezonem zmienia sposób funkcjonowanie wewnątrz zespołu.

Dotychczasowy kapitan drużyny Paweł Bratkowski, ze względu na obowiązki trenerskie (przypominam, że od tygodnia jest w sztabie szkoleniowym) przekazał opaskę kapitańską Mateuszowi Poltaszewskiemu.

Wybór odbył się w obecności całej drużyny i został jednogłośnie zaakceptowany. Mateusz Poltaszewski występuje w WKS Grunwald Poznań od 2009 roku. Przez cały czas trwania kariery jest najmocniejszym punktem zespołu klubowego i czołowym reprezentantem Polski. Jak mało kto zasłużył na opaskę kapitana drużyny!

Poza wyborem kapitana i ukształtowała się rada drużyny, w skład której zostali wybrani: Paweł Bratkowski, Artur Mikuła, Szymon Hutek, Mateusz Poltaszewski i Mirosław Kluczyński.

Nowy-stary trener zespołu Jerzy Wybieralski będzie mógł teraz opierać się na doświadczonych zawodnikach, którzy będą służyli mu radą i pomocą.

Pragnę bardzo podziękować dotychczasowemu kapitanowi Pawłowi Bratkowskiemu za 7-letni (2013-2020) okres występowania z opaską kapitańską na ramieniu. Prowadził zespół w tej roli, do wielkich sukcesów w rozgrywkach europejskiej ligi mistrzów EHL, rozgrywkach europejskich w hali oraz do sukcesów w rozgrywkach mistrzowskich w polskiej lidze na boiskach trawiastych i w hali. Paweł teraz jesteś jednym ze szkoleniowców zespołu i kontynuuj swoją grę i pracę w drużynie WKS Grunwald Poznań z takimi sukcesami jak prowadziłeś drużynę w roli kapitana. Wszystkim za bardzo trafne decyzje gratuluję i życzę powodzenia w nadchodzącym sezonie 2020/2021.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*