Adrianna Szady kapitanem #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

Poznaliśmy nazwisko kapitan #VolleyWrocław. W sezonie 2020/2021 rolę tę pełnić będzie Adrianna Szady, rozgrywająca klubu z Dolnego Śląska.

Adrianna Szady do Wrocławia trafiła z Kalisza, gdzie stanowiła o sile zespołu. Dla rozgrywającej będzie to pierwszy sezon w biało-zielonych barwach.

Przed sezonem 2020/2021 zespół #VolleyWrocław został mocno przebudowany. W związku z tym powstała zupełnie nowa grupa, która dopiero zaczęła się kształtować. Po ponad miesięcznej obserwacji wszystkich dziewczyn, tworzących się pomiędzy nimi relacji oraz kształtującej się struktury grupy podjąłem decyzję, że najlepiej w roli kapitana sprawdzi się Ada Szady – powiedział Wojciech Kurczyński, pierwszy trener wrocławianek.

Mój wybór padł na Adę, ponieważ jest to doświadczona zawodniczka, dodatkowo gra na pozycji rozgrywającej, czyli jest naturalnym mózgiem zespołu. Ada jako osoba jest bardzo otwarta, pozytywna i ambitna. Myślę, że dzięki tym cechą będzie zarówno jedną z liderek na boisku, jak i dobrym duchem drużyny. Liczę na to, że dzięki jej doświadczeniu oraz otwartości będziemy mogli wspólnie rozwiązywać wszelkiego rodzaju wyzwania czekające nas w przeciągu całego sezonu – dodał szkoleniowiec #VolleyWrocław.

Przede wszystkim dziękuję za zaufanie, jakim zostałam obdarzona przez trenera. Postaram się jak najlepiej wywiązać z nowych obowiązków. Mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom drużyny i wspólnie będziemy zmierzać do ustalonych na ten sezon celów – tak wybór na funkcję kapitana skomentowała Adrianna Szady.

Obecnie #VolleyWrocław szykuje się do inauguracji sezonu TAURON Ligi. W najbliższych dniach przed wrocławiankami dwa sparingi z drużyną z Poczdamu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*