Jakub Bednarczyk wypożyczony do KGHM Zagłębia Lubin , Kamil Bielikow zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin SA tekst i zdjęcie

21-letni zawodnik FC Sankt Pauli, Jakub Bednarczyk został wypożyczony do końca sezonu 2020/2021 do KGHM Zagłębia Lubin. W umowie została zawarta klauzula wykupu, którą nasz Klub może aktywować w trakcie pobytu młodego zawodnika w Lubinie.

Bednarczyk swoją przygodę z piłką rozpoczynał w SV Bergisch Gladbach 09 Jugend. W 2011 roku przeniósł się do juniorów Bayeru Leverkusen, a na początku sezonu 2018/2019 został włączony do kadry pierwszego zespołu. Jakub w dorosłej drużynie „Aptekarzy” rozegrał jedno spotkanie w rozgrywkach Ligi Europy przeciwko AEK Larnaka.

W styczniu 2019 roku, Bednarczyk podpisał 2,5 letni kontrakt z FC Sankt Pauli, występującym w 2. Bundeslidze. Tam młody zawodnik wystąpił w dwóch meczach, jednym na zapleczu Bundesligi, a drugim w rozgrywkach Pucharu Niemiec. Ponadto Jakub występował w rezerwach klubu z Hamburga rozegrał 23 spotkania, w których zdobył 3 gole i zaliczył 2 asysty.

Bednarczyk jest również reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Polski. Najwięcej, bo aż trzynastokrotnie zagrał dla kadry U-20. Na swoim koncie zanotował też 4 występy na młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które były rozgrywane w Polsce.

21-letni zawodnik pochodzący z Tarnowskich Gór przychodzi do naszego Klubu przede wszystkim, by wzmocnić rywalizację na prawej obronie i prawym skrzydle. Jego uniwersalność pozwala mu również wystąpić w linii ataku.

Kuba, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia w naszym Klubie!

Kamil Bielikow zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że nowym golkiperem „Miedziowych” został młody, 19-letni Kamil Bielikow. Zawodnik występujący w przeszłości w takich klubach jak Legia Warszawa czy Ascoli Calcio podpisał z naszym Klubem 3-letnią umowę.

Bielikow urodził się w Radomiu i swoją piłkarską karierę rozpoczął w miejscowym Radomiaku. W wieku 14 lat został zauważony przez skautów Legii Warszawa, którzy zdecydowali się sprowadzić go do zespołu juniorów stołecznego klubu. Mierzący 194 cm wzrostu golkiper grał w Warszawie przez 2 lata, po czym wrócił do swojej macierzystej drużyny.

W zeszłym sezonie Bielikow trafił do Włoch, gdzie bronił barw zespołu Ascoli Calcio. Bilans gier 19-letniego bramkarza to 3 występy w drużynie występującej w Primaverze, w których Kamil raz zachował czyste konto.

Transfer młodego bramkarza jakim jest Bielikow to sygnał do wzmocnienia rywalizacji na pozycji numer „1”. Nastolatek podpisał z „Miedziowymi” trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do zakończenia sezonu 2022/2023.

Kamil, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*