Najlepsza piątka, MVP i TOP10 1. tygodnia Energa Basket Ligi

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst i zdjęcia

Najlepsza piątka 1. tygodnia EBL

Strahinja Jovanović, Deishuan Booker, Mateusz Zębski, Blake Reynolds oraz Martin Krampelj – to najlepsza piątka 1. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

WKS Śląsk pokazał efektowną koszykówkę w wygranym meczu z Enea Astorią – 90:66. Liderem wrocławskiego zespołu był Strahinja Jovanović. Rozgrywający z Serbii zdobył 22 punkty, 2 zbiórki, 6 asysty i 2 przechwyty, co przełożyło się na eval 24.

W poniedziałkowym hicie EBL Anwil pokonał Arged BMSlam Stal 90:71, a nie do zatrzymania był Deishuan Booker. Amerykanin czarował i był bardzo skuteczny (5/6 za trzy) – zdobył ostatecznie 26 punktów, 2 zbiórki, 5 asyst, 2 przechwyty i blok, co oznaczało eval 24.

Mecz Kinga z MKS nie był łatwy dla obu ekip, ale ostatecznie to szczecinianie zwyciężyli 73:67. Mateusz Zębski nie został najlepszym strzelcem zespołu, ale jego wszechstronność sprawiła, że miał ogromny wpływ na wynik. Polak zdobył 8 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty i 5 przechwytów (eval 17).

Blake Reynolds świetnie prezentował się w wygranym przez Stelmet Enea BC wyjazdowym spotkaniu z Treflem Sopot (76:71). Amerykanin trafił 6 z 7 rzutów z gry, zanotował łącznie 16 punktów, dokładając do tego 6 zbiórek, 5 asyst i przechwyt. To przełożyło się z kolei na eval 26.

Martin Krampelj bardzo późno dołączył do składu GTK, ale pierwszy mecz sezonu rozpoczął w wyjściowym składzie. Jego zespół pokonał Polski Cukier Toruń 88:74, a podkoszowy zdobył 15 punktów (5/6 z gry), 10 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty (eval 28).

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Deishuan Booker MVP 1. tygodnia EBL

Deishuan Booker z Anwilu Włocławek został wybrany przez Energa Basket Ligę najlepszym zawodnikiem 1. kolejki rozgrywek. Partnerem akcji jest Grupa Lotos.

Anwil w wygranym 90:71 meczu z Arged BMSlam Stal grał bardzo szybko, był niezwykle skuteczny i błyskawicznie odskakiwał od rywala. Było to możliwe głównie dzięki efektownej grze Deishuana Bookera. Amerykanin udowodnił, że może być jedną z najważniejszych opcji w ataku zespołu trenera Dejana Mihevca. Rozgrywający w tym spotkaniu zdobył aż 26 punktów, dodał do tego 5 asyst oraz po 2 zbiórki i 2 przechwyty, co oznaczało eval na poziomie 24.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

TOP10 1. tygodnia Energa Basket Ligi

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 1. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

https://plk.pl/aktualnosci/n/20023/top10-1–tygodnia-energa-basket-ligi.html

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*