Błażej Czuban i Oliwier Sławiński trenują z pierwszym zespołem

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin SA tekst i zdjęcie

19-letni Błażej Czuban i 15-letni Oliwier Sławiński zostali czasowo włączeni do treningów z pierwszym zespołem KGHM Zagłębia. Obaj zawodnicy występują na pozycji napastnika. Młodzi piłkarze zostali przebadani na obecność COVID-19 i rozpoczęli już zajęcia w drużynie Martina Seveli.

Czuban w poprzednim sezonie występował w III-ligowych rezerwach naszego Klubu. W zespole prowadzonym przez Adama Buczka zdobył 3 gole w 15 meczach. Idąc za słowami Dyrektora Technicznego AP KGHM Zagłębia Hennego Lee: „ Jest to zawodnik obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi. Jego głównym atutem jest skuteczność, co pokazywał w poprzednich sezonach. Świetnie, że dostaje szansę na dalszy rozwój i wierzę, że z niej skorzysta.”

W przeszłości 19-latek regularnie strzelał w Centralnej Lidze Juniorów, a jego licznik zatrzymał się na 26 trafieniach w 48 spotkaniach.

Sławiński z kolei to reprezentant Polski do lat 15. Dotychczas w 5 spotkaniach z orzełkiem na piersi zdobył 2 gole przeciwko Islandii i Stanom Zjednoczonym. „Oliwier to jeden z większych talentów naszej Akademii. Pomimo bardzo młodego wieku z powodzeniem występuje w drużynie U-17, gdzie w tym sezonie zdobył już 2 gole w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Oprócz skuteczności posiada też umiejętność dogrania piłki do lepiej ustawionego partnera, dzięki temu notuje sporą liczbę asyst. Dużo rozmawialiśmy na temat jego osoby razem z Panem Prezesem Jankowskim i trenerem Sevelą i uważamy, że to dobry moment dla Sławińskiego na zbieranie nauki.” – powiedział Henny Lee.

– Przed rozpoczęciem sezonu mówiłem, że jednym z naszych celów jest wprowadzanie kolejnych, młodych zawodników do kadry pierwszego zespołu. Zarówno Błażej jak i Oliwier w ostatnim czasie prezentowali się bardzo dobrze w swoich zespołach, że postanowiliśmy zaprosić ich na treningi pierwszej drużyny. Jest to na pewno motywacja do dalszej pracy dla nich jak i reszty młodych chłopaków z Akademii – mówi Martin Sevela, opiekun „Miedziowych”.

Z uwagi na ich rozwój i możliwość regularnej gry, w dalszym ciągu rozgrywają ligowe spotkania w swoich drużynach. Dlatego też obaj zawodnicy, jak pozostała część zespołu, będą  regularnie badani na obecność COVID – 19.

Panowie, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Wasz piłkarski rozwój!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*