Już w najbliższą sobotę kolejna edycja Enea Junior Poznań Triathlon

Informacja prasowa Wydział Sportu UMP ,tekst Maciej Młodzik , zdjęcie archiwalne

Już w najbliższą sobotę 5 września na terenie basenu letniego POSiR Chwiałka odbędzie się czwarta edycja multisportowych zawodów dla najmłodszych. Enea Junior Poznań Triathlon to wyjątkowe zawody w samym sercu Poznania organizowane przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Junior Poznań Triathlon to rywalizacja dla dzieci w przedziale wiekowym od 1 do 15 roku życia. Najmłodsi zawodnicy rywalizować będą w 7 kategoriach. W tegorocznej edycji, w związku z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi, kategorie 1-4 startować będą w triathlonie, natomiast dla starszych zawody przybiorą formę acquathlonu. Wszystkie strefy zmian skonstruowane zostaną w sposób zapewniający odpowiedni dystans. Dodatkowo fale startowe będą podzielona na grupy od 6 do 10 osób.

Młodzi triathloniści pływać będą na trzech basenach o różnej głębokości, ścigać się będą na specjalnie wytyczonych trasach, a całą rywalizację kończyć w specjalnie przygotowanej strefie finishera. Zawodnicy oprócz startu w zawodach będą mogli również zagospodarować swój czas na skorzystanie z atrakcji w Strefie Rodzinnej Aktywności przygotowanej przez sponsora tytularnego.

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na 9:45, a start pierwszej konkurencji na godzinę 10:00.

Enea Junior Poznań Triathlon 2019

www.juniorpoznantriathlon.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*