Ruszyła czwarta edycja Enea Junior Poznań Triathlon

Informacja prasowa Wydział Sportu UMP tekst Maciej Młodzik , zdjęcia Elżbieta Skowron

W sobotę 5 września na terenie basenu letniego POSiR Chwiałka odbywa się czwarta edycja multisportowych zawodów dla najmłodszych. Enea Junior Poznań Triathlon to wyjątkowe zawody w samym sercu Poznania organizowane przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Junior Poznań Triathlon to rywalizacja dla dzieci w przedziale wiekowym od 1 do 15 roku życia. Najmłodsi zawodnicy rywalizować będą w 7 kategoriach. W tegorocznej edycji, w związku z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi, kategorie 1-4 startują w triathlonie, natomiast dla starszych zawody przybiorą formę acquathlonu. Wszystkie strefy zmian skonstruowane zostaną w sposób zapewniający odpowiedni dystans. Dodatkowo fale startowe będą podzielona na grupy od 6 do 10 osób.

Młodzi triathloniści pływać będą na trzech basenach o różnej głębokości, ścigać się będą na specjalnie wytyczonych trasach, a całą rywalizację kończyć w specjalnie przygotowanej strefie finishera. Zawodnicy oprócz startu w zawodach mogą również zagospodarować swój czas na skorzystanie z atrakcji w Strefie Rodzinnej Aktywności przygotowanej przez sponsora tytularnego.

Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się o godz. 9:45, a start pierwszej konkurencji na godzinę 10:00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*