Siatkarki Energa MKS-u Kalisz wygrywają turniej w Świeciu!

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcie

Przygotowania do nowego sezonu TAURON Ligi wkraczają w decydującą fazę. Jednym z ostatnich sprawdzianów dla zespołu prowadzonego przez Jacka Pasińskiego był turniej rozgrywany na parkiecie w Świeciu. Nowy skład Energa MKS-u Kalisz wyjechał z turnieju z trzema zwycięstwami pokonując PTPS Piła (z którym zmierzą się na wyjeździe w pierwszej kolejce nowego sezonu), Jokera Świecie i Pałac Bydgoszcz.

Gospodarz weekendowego turnieju sparingowego to tegoroczny beniaminek TAURON Ligi, który w najwyższej klasie rozgrywkowej zastąpił Wisłę Warszawa. Spotkania w turnieju o puchar prezesa firmy Mekro Adama Modlińskiego zostały zaplanowane na 3 sety, niezależnie od wyniku.

Z punktu widzenia początku sezonu najciekawiej dla kaliskiej drużyny i kibiców zapowiadał się już pierwszy mecz, w którym Energa MKS Kalisz zmierzył się z PTPS-em Piła. Atmosfera tych spotkań od czasu słynnej walki o medale w latach 90-tych i dwutysięcznych, tym razem jednak zespoły spotkały się na 12 dni przed pierwszym ligowym meczem nowego sezonu, który zagrają między sobą w Pile. Dobry start sezonu jest ważny dla każdego klubu, więc emocji w pierwszej kolejce nie powinno zabraknąć.

Na parkiecie w Świeciu w dobrym stylu wygrały zawodniczki Energa MKS-u, bardzo dobrą formę kolejny raz zaprezentowały skrzydłowe, Julia Szczurowska i Magdalena Damaske zdobywając kolejno 11 i 10 punktów, stanowiąc o ofensywnej sile drużyny.

Dobrą formą siatkarki prowadzone przez trenera Jacka Pasińskiego potwierdziły w drugim meczu dzisiejszego dnia, z Jokerem Świecie. MKS wygrał, chociaż beniaminek nie poddał się bez walki. Skoro w meczu z Piłą większość punktów kaliszanki zdobywały ze skrzydeł, to jakby dla zachowania równowagi tym razem bardzo dobrze w ataku funkcjonował środek, a zwłaszcza Weronika Centka, Monika Ptak i Karolina Bednarek. Kolejne 8 punktów dorzuciła Magdalena Damaske, a zagrywką straszyła Monika Gałkowska, która zagrała 4 asy serwisowe ostatecznie kończąc spotkanie z 9 punktami.

W niedzielę, w ostatnim meczu turnieju zmierzyły się drużyny niepokonane pierwszego dnia – Energa MKS Kalisz i Pałac Bydgoszcz. Po grze kaliszanek nie było widać zmęczenia trzecim meczem w ciągu ledwie kilkudziesięciu godzin, co jest dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się za chwilę sezonem. Trener Pasiński odpowiednio rotował składem, a siatkarki Energa MKS-u pokonały szóstą drużynę poprzedniego sezonu 3:0.

W całym turnieju wystąpiły wszystkie zawodniczki będące w kadrze na przyszły sezon, a cały skład zadaniami na parkiecie i w kolejnych spotkaniach różne zawodniczki brały na siebie ciężar odpowiedzialności za grę zespołu. Zwłaszcza wynik spotkania z PTPS-em napawa optymizmem, chociaż oczywiście mecze ligowe rządzą się kompletnie innymi prawami niż sparingi.

 

***

05.09

Energa MKS Kalisz 2:1 PTPS Piła

(25:20, 22:25, 25:22)

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak 1, Monika Ptak 4, Karolina Bednarek 1, Julia Szczurowska 11, Magdalena Damaske 10, Oliwia Bałuk 8, Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Mazur (libero), Zuzanna Szperlak 2, Weronika Centka 3, Monika Gałkowska, Patrycja Chrzan

 

05.09

Joker Świecie 1:2 Energa MKS Kalisz

(17:25, 20:25, 25:18)

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak 1, Monika Ptak 7, Karolina Bednarek 4, Julia Szczurowska 3, Magdalena Damaske 8, Oliwia Bałuk 2, Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Mazur (libero), Julia Papszun, Zuzanna Szperlak 3, Weronika Centka 8, Marta Budnik, Monika Gałkowska 9, Patrycja Chrzan

 

06.09

Energa MKS Kalisz 3:0 Pałac Bydgoszcz

(25:20, 25:16, 25:23)

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak 2, Karolina Bednarek 3, Julia Szczurowska 3, Magdalena Damaske 11, Weronika Centka 14, Oliwia Bałuk 3, Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Mazur (libero), Julia Papszun 4, Zuzanna Szperlak 10, Marta Budnik, Monika Gałkowska 4, Patrycja Chrzan

Tabela końcowa turnieju

  1. Energa MKS Kalisz
  2. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
  3. Joker Świecie
  4. Enea PTPS Piła

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*