Energa Basket Liga Biuro Prasowe TOP 10, MVP i najlepsza piątka 2. tygodnia EBL

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst i zdjęcia

TOP10 2. tygodnia Energa Basket Ligi

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 2. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

 

Mateusz Zębski MVP 2. tygodnia EBL

Mateusz Zębski z Kinga Szczecin został wybrany najlepszym zawodnikiem 2. tygodnia rozgrywek. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

King ma problemy kadrowe, nie zmienia to jednak faktu, że szczecinianie wygrali swój drugi mecz w Energa Basket Lidze – pokonali w minionej kolejce Polski Cukier Toruń 74:71. Swoją szansę doskonale wykorzystuje Mateusz Zębski, który pokazuje świetną defensywę i ogromną wszechstronność. W ostatnim spotkaniu zagrał rewelacyjnie – zdobył 12 punktów, 8 zbiórek, 7 przechwytów i 6 asyst, a to przełożyło się na eval na poziomie 27.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 2. tygodnia EBL

Marcel Ponitka, Mateusz Zębski, Przemysław Żołnierewicz, Kacper Borowski i Martin Krampelj – to najlepsza piątka 2. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Stelmet Enea odniósł przekonujące zwycięstwo we Wrocławiu nad WKS Śląskiem (78:58), a tak dobry wynik nie byłby możliwy bez świetnej postawy Marcela Ponitki. Polak zdobył w tym meczu 12 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty i 6 przechwytów, co przełożyło się na eval na poziomie 19.

Mateusz Zębski z miejsca stał się ważną postacią Kinga, szczególnie w defensywie. Szczecinianie pokonali Polski Cukier Toruń 74:71, a rzucający zdobył 12 punktów, 8 zbiórek, 7 przechwytów i 6 asyst – to oznaczało eval 27!

Gdynianie w ostatniej kolejce sprawili małą niespodziankę i przed własną publicznością pokonali Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 74:64. Liderem Asseco Arki był wracający do tej drużyny Przemysław Żołnierewicz – w tym meczu zanotował 20 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst i 2 przechwyty (eval 20).

Drużyna Pszczółki Startu ma za sobą dwa dobre mecze – najpierw wygrał z Polskim Cukrem 82:73, a następnie Anwil 78:74. W obu ważnym graczem był efektownie grający Kacper Borowski. Silny skrzydłowy w starciu z torunianami zanotował 10 punktów, 2 zbiórki i 2 bloki (eval 14), a w meczu z ekipą z Włocławka 14 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty (eval 16).

Postawa Martina Krampelja to jedno z największych zaskoczeń początku sezonu EBL. Jego GTK tym razem pokonało Enea Astorię Bydgoszcz 91:83. Słoweński podkoszowy zdobył w tym spotkaniu 19 punktów, 11 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i blok (eval 25).

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*