Marcel Zylla nowym zawodnikiem Śląska

Biuro Prasowe Śląsk Wrocław tekst , zdjęcia Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Marcel Zylla dołączył do Śląska Wrocław. Wychowanek Bayernu Monachium podpisał z wrocławskim klubem czteroletnią umowę.

Młodzieżowy reprezentant Polski urodził się w Niemczech i przez całą dotychczasową karierę związany był z Bayernem Monachium. W klubie z Bawarii przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, sięgając m.in. po mistrzostwo Niemiec do lat 17. Nie zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej drużyny, ale miał okazję zagrać w towarzyskich spotkaniach monachijczyków – z Manchesterem City, Juventusem oraz Tottenhamem.

– Kontynuujemy naszą politykę transferową, sprowadzając w tym okienku do Śląska kolejnego, perspektywicznego polskiego zawodnika. Marcel to ofensywny piłkarz, który może grać zarówno na prawym, jak i na lewym skrzydle. Naszą uwagę zwrócił występami w młodzieżowej reprezentacji Polski i mamy nadzieję, że w barwach Śląska potwierdzi swoją wartość. Od dłuższego czasu byliśmy w kontakcie i cieszymy się, że do nas dołączy – zaznacza dyrektor sportowy WKS-u Dariusz Sztylka.

Marcel Zylla był uczestnikiem mistrzostw świata U20 rozgrywanych w Polsce w 2019 roku. Wystąpił we wszystkich spotkaniach drużyny Jacka Magiery, a w meczu z Haiti wpisał się na listę strzelców. Ostatnio 20-latek grał regularnie w Bayernie II Monachium, z którym zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach niemieckiej 3. Ligi.

– Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do klubu z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław i już nie mogę doczekać się pierwszego meczu na tym pięknym stadionie – mówi po podpisaniu kontraktu nowy gracz WKS-u.

W barwach Śląska Wrocław Marcel Zylla będzie grać z numerem 25 na koszulce. Witamy na pokładzie, Marcel!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*