Testy medyczne Vasyla Kravetsa i Nika Kacharava

Biuro Prasowe KKS Lech Poznań tekst , zdjęcie Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl

To nie koniec transferów do Lecha Poznań. W piątek, obok Niki Kacharavy, testy medyczne przechodzi również Vasyl Kravets. To 23-letni ukraiński lewonożny obrońca, który zostanie wypożyczony do Kolejorza z hiszpańskiego klubu CD Leganes. Umowa obowiązywać będzie przez dwanaście miesięcy, po poznańskiej stronie jest też opcja pierwokupu.

Kravets urodził się we Lwowie i jest wychowankiem miejscowych Karpat – w tym klubie występował również swego czasu obecny obrońca Lecha, Volodymyr Kostevych. W pierwszej drużynie zadebiutował w 2015 roku, a dwa lata później został wypożyczony do hiszpańskiej drużyny CD Lugo, z której na początku 2019 roku przeniósł się grającego w La Liga CD Leganes. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii rozegrał sześć meczów, a ostatnie pół roku spędził znów w CD Lugo. Teraz ma trafić do Kolejorza.

W piątek w południe rozpoczął testy medyczne w poznańskiej klinice Rehasport. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to zostanie wypożyczony z Hiszpanii na rok z opcją pierwokupu.

Nika Kacharava na testach medycznych

W piątek po południu testy medyczne w Lechu Poznań rozpoczął Nika Kacharava. Rosły gruziński napastnik po wydaniu pozytywnej opinii przez lekarzy zostanie wypożyczony do Kolejorza z cypryjskiego Anorthosisu Famagusta na rok z opcją wykupu po tym okresie.

26-latek jest aktualnym reprezentantem Gruzji. W kadrze rozegrał 19 meczów, strzelił dwa gole, w tym niecały tydzień temu przeciwko Estonii (1:0) w Lidze Narodów. Ostatnie dwa sezony spędził w cypryjskim Anorthosisie Famagusta. Zaliczył tam 44 spotkania, w których miał bilans 10 bramek oraz 12 asyst. Kibice w Polsce powinni go kojarzyć przede wszystkim z sezonu 2017/18 spędzonego w Koronie Kielce, dla której wbił 9 goli i dorzucił 8 podań otwierających kolegom drogę do siatki. Kacharava to typ rosłego napastnika – mierzy bowiem 198 centymetrów wzrostu.

Ma wzmocnić rywalizację w ataku Lecha. Jego konkurentami do miejsca w składzie będą Mikael Ishak, Filip Szymczak, a także pozyskany kilka dni temu Mohammad Awwad, który jednak jest wszechstronnym piłkarzem i daje trenerowi pole manewru, bo może występować również na skrzydle oraz jako ofensywny pomocnik.

Kacharava dotarł do stolicy Wielkopolski w piątek rano. Po krótkim odpoczynku rozpoczął testy medyczne, które potrwają do późnych godzin wieczornych. Jeśli przebiegną pomyślnie, to Gruzin zostanie wypożyczony do Kolejorza na rok. Klub zapewnił sobie również opcję pierwokupu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*