Cztery bramki, trzy punkty! Mamy pierwsze domowe zwycięstwo

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobiet) tekst i zdjęcie

Na to czekaliśmy! Nasz zespół w meczu 6. kolejki Ekstraligi pokonał GKS Katowice 4:1 i zanotował tym samym pierwszą domową wygraną w tym sezonie! Bramki dla Górniczek zdobywały Patricia Hmirova, Ewelina Kamczyk i Nikola Karczewska. 

– Spodziewam się bardzo zaciętego spotkania, ponieważ obie drużyny mają sporo do udowodnienia. Zarówno my, jak i zespół z Katowic gramy w kratkę i gubimy punkty, więc będzie to mecz charakterów – mówiła przed sobotnim meczem nasza stoperka i kapitan, Natasza Górnicka.

Od premierowych minut starcia nasze rywalki mocno naciskały i dominowały, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Nasze zawodniczki natomiast potrzebowały chwili, by wejść w mecz. Kiedy już jednak to zrobiły, od razu stworzyły sobie groźną okazję. Małgorzata Grec, która zapędziła się w pole karne przeciwnika, nie zdołała jednak dobiec do piłki i uderzyć na bramkę Weroniki Klimek. Kilkadziesiąt sekund później do siatki trafiła zaś Patricia Hmirova, ale w tej sytuacji sędzia słusznie odgwizdała pozycję spaloną naszej pomocniczki.

Po kwadransie gry świetną piłkę na prawą stronę do Hmirovej posłała Emilia Zdunek. Po dośrodkowaniu Słowaczki głową uderzała Ewelina Kamczyk, ale piłka po jej strzale przeleciała nad bramką. Chwilę później to katowiczanki mogły wyjść na prowadzenie, ale najpierw przed stratą gola uchroniła nas poprzeczka, a potem dobrze interweniowała Anna Palińska.

W 27. minucie nasz szkoleniowiec zmuszony był dokonać pierwszej roszady w składzie. Boisko, z powodu urazu, musiała bowiem opuścić Klaudia Lefeld, którą zastąpiła Roksana Ratajczyk. Kilka sekund później zielono-czarne stworzyły sobie dobrą sytuację strzelecką, w której jednak górą była Klimek.

W kolejnych minutach mecz nieco się uspokoił. Spokojnie było jednak do czasu, a dokładnie do 38. minuty. Właśnie wtedy bowiem fantastycznym uderzeniem zza szesnastki popisała się Patricia Hmirova, która tym samym otworzyła wynik spotkania! Otworzył się też worek z bramkami, bo dosłownie chwilę później po asyście „Hmiry” i golu Eweliny Kamczyk było już 2:0!

Katowiczanki błyskawicznie ruszyły jednak do odrabiania strat, a ich starania przyniosły skutek już w 43. minucie, kiedy na kontakt trafiła Kinga Kozak. Ostatecznie do gwizdka kończącego pierwszą część gry więcej bramek nie padło i zakończyła się ona prowadzeniem Górniczek 2:1.

Drugą połowę nasze piłkarki zaczęły z wysokiego „C”! Tuż po powrocie na boisko kolejną asystą popisała się Hmirova, a do siatki z najbliższej odległości trafiła tym razem Nikola Karczewska! Co za tym idzie, w 47. minucie było już 3:1 dla zielono-czarnych.

Od tego momentu Górnik pewnie kontrolował wynik i przebieg spotkania, nie pozwalając rywalkom na stworzenie dogodnej sytuacji i samemu próbując podwyższyć prowadzenie. Okazje miały m.in. Karczewska, Hmirova, czy Zdunek, ale żadna z nich nie zakończyła się kolejnym trafieniem.

Gdy wydawało się już, że spotkanie zakończy się wynikiem 3:1, w doliczonym czasie gry czwartą bramkę dla naszej drużyny zdobyła Nikola Karczewska, która tym samym przypieczętowała wysokie zwycięstwo mistrzyń Polski!

GKS Górnik Łęczna – GKS Katowice 4:1 (2:1)

Bramki: Hmirova 38, Kamczyk 40, Karczewska 47, 90+ – Kozak 43

GKS Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Siwińska, Zając (46 Rapacka), Grec, Lefeld (27 Ratajczyk), Zdunek, Kamczyk, Hmirova, Karczewska. Trener: Piotr Mazurkiewicz.

GKS Katowice: Klimek – Maciążka, Buszewska, Kozak, Koch, Turkiewicz (61 Miłek), Kłoda, Konkol, Parczewska, Stanović (74 Brzęczek (89 Kubaszek)), Lizoń. Trener: Witold Zając.

Żółte kartki: Zdunek 61, Kamczyk 82 – Stanović 58, Koch 65.

Sędziowała: Sylwia Biernat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*