Mateusz Szwoch na dłużej w szeregach Nafciarzy

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst i zdjęcia Michał Łada

Miło nam poinformować, że Mateusz Szwoch związał się z nami kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022. Dodatkowo w nowej umowie znalazła się opcja przedłużenia pobytu w drużynie Nafciarzy o następny rok.

27-letni Szwoch piłkarzem Wisły Płock ogłoszony został 17 maja 2018, lecz rzecz jasna do zespołu dołączył na początku przygotowań do sezonu 2018/2019. W naszych barwach zadebiutował 22 lipca na inaugurację rozgrywek przeciwko Lechowi Poznań (1:2), a w czasie wrześniowej przerwy reprezentacyjnej doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Do pełnej dyspozycji wrócił pod koniec marca 2019, a niewiele potem zanotował premierowe trafienie dla Nafciarzy w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków (3:2).

Dotychczas w Wiśle Płock rozegrał 52 spotkania, w których jego bilans wynosi 7 bramek i 5 asysty. Siedem punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zaliczył w rozgrywkach 2019/2020, w których już nic nie stanęło na przeszkodzie, żeby został etatowym zawodnikiem pierwszego składu. Wystąpił bowiem w 33 z 35 meczów ligowych, a dwukrotnie musiał pauzować z powodu nadmiernej liczby żółtych kartek. Na niespełna dwanaście miesięcy przed końcem kontraktu postanowił przedłużyć go o rok. Oznacza to, że w naszym klubie pozostanie przynajmniej do 30 czerwca 2022 roku.

Wypowiedź Mateusza Szwocha.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*