TOP10 tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

TOP10 3. tygodnia Energa Basket Ligi

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 3. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Kacper Borowski MVP 3. tygodnia EBL

Kacper Borowski z Pszczółki Start Lublin został wybrany najlepszym zawodnikiem 3. tygodnia rozgrywek. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Borowski od początku sezonu dostaje sporo minut na parkiecie od trenera Davida Dedka, ale nie ma się co dziwić – jest w naprawdę dobrej formie. Tym razem jego Pszczółka Start, głównie dzięki świetnej ostatniej kwarcie, wygrała na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia 79:68. Silny skrzydłowy lubelskiej drużyny zdobył 20 punktów, 7 zbiórek i blok, co oznaczało eval na poziomie 17.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.
MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 3. tygodnia EBL

Gabriel Lundberg, Jakub Garbacz, Ivan Ramljak, Kacper Borowski i Paweł Leończyk – to najlepsza piątka 3. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Stelmet Enea w poprzednim tygodniu rozegrał dwa spotkania. Najpierw pokonał Legię Warszawa 98:83, a następnie GTK Gliwice 93:73. W obu tych starciach jednym z najlepszych zawodników był Gabriel Lundberg. Duńczyk zdobył odpowiednio 24 punkty, 8 zbiórek, 3 przechwyty (eval 21) oraz 27 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty (eval 22).

Ostrowianie wygrali swój pierwszy mecz w tym sezonie – pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 72:67. W Arged BMSlam Stali wyróżniał się Jakub Garbacz – rzucił 22 punkty (5/7 za trzy) i dołożył do tego 4 zbiórki, asystę i przechwyt (eval 23).

Dreszczowiec w Stargardzie padł łupem WKS Śląska. Wrocławianie pokonali PGE Spójnię 74:73, a blokiem w ostatniej akcji popisał się Ivan Ramljak. Nowy gracz tej ekipy zdobył łącznie 20 punktów, 7 zbiórek, 5 przechwytów, 2 bloki i asystę, co przełożyło się na eval 29.

Kacper Borowski od początku sezonu jest w naprawdę dobrej formie. Tym razem jego Pszczółka Start wygrała na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia 79:68. Silny skrzydłowy lubelskiej drużyny zdobył 20 punktów, 7 zbiórek i blok, co oznaczało eval na poziomie 17.

Trefl był nie do zatrzymania w ostatniej kwarcie spotkania w Hali Mistrzów i ostatecznie pokonał Anwil Włocławek 89:74. Na wyróżnienie z pewnością zasłużyło kilku zawodników trenera Marcina Stefańskiego, ale postawiliśmy jednak na bardzo równie grającego Pawła Leończyka. Podkoszowy zdobył 19 punktów i 8 zbiórek (eval 18).

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*