10. Luboński Bieg Niepodległości! Ruszają zapisy!

Informacja prasowa Maciej Młodzik tekst , zdjęcia /organizator

11 listopada 2020 roku (środa) w Lasku Majońskim w Luboniu (ul. Magazynowa) wystartuje jubileuszowa 10. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka. Impreza na dystansie około 9 km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości.

Choć do biegu pozostały jeszcze niespełna 2 miesiące to już w piątek 18 września
o godzinie 17:00 ruszą zapisy do imprezy.

W tegorocznej edycji, która odbędzie się w formie zawodów przełajowych zaplanowany jest start 750 uczestników, a wpisowe przez pierwszy miesiąc trwania zapisów, wynosi 45 zł (dla osób powyżej 60 roku życia 30 zł – do  niedzieli 18 października 2020 r.). Biegacze pobiegną w 3 falach co 2 godziny po 250 osób.

W tej cenie każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający:

  • odlewany medal za ukończenie biegu, 

  • rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,

  • dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym

Na uczestników czekać będą także akcenty patriotyczne.

W trakcie tegorocznej edycji tradycyjnie rozgrywane będą Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 14 kategoriach wiekowych.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 9. edycji 1247 osób przekroczyło linię mety, wśród nich m.in. Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro Natalia Madaj-Smolińska. Najszybciej z 10-kilometrowym odcinkiem poradził sobie Paweł Ochal, który z czasem 31:51 ustanowił rekord trasy. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Szymanowski (32:47) oraz Paweł Tarasiuk (32:54). Wśród kobiet również z rekordem trasy najszybsza była Monika Kapera (36:12), która na mecie wyprzedziła Aleksandrę Hornik (36:24) oraz Agnieszkę Witczak Flajszer (38:34). O takie same medale jak biegacze w Luboniu pobiegli wówczas także żołnierze z Polski, USA, Włoch i Kuwejtu z Bazy Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak.

www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*