Pokonujemy Stal / Andrzej Rutkiewicz wiślakiem

Biuro Prasowe Wisła Puławy tekst i zdjęcia

Dziesiąte zwycięstwo w obecnym sezonie ligowym. Podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali dziś na własnym stadionie Stal Kraśnik 2:0.

W związku z kontuzjami i pauzami kartkowymi doszło do kilku zmian w składzie meczowym. Po raz pierwszy od początku zagrali Piotr Owczarzak i Borys Piotrowski. Już w 1. minucie groźnie zaatakowali przyjezdni. Lewą stroną urwał się Zawierucha, ale jego uderzenie odbił Owczarzak. Po kwadransie swoją szansę mieli wiślacy. Po centrze głową uderzał Pigiel, jednak bramkarz złapał ten strzał. W 28. minucie z dystansu uderzał Krystian Puton, ale Borusiński nie dał się zaskoczyć. Chwilę później skrzydłem zaatakował Pigiel, zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie zdołał oddać strzału na bramkę. W 44. minucie ładnie z rzutu wolnego uderzył Kacprzycki, ale golkiper gości sparował piłkę na rzut rożny.

Druga odsłona zaczęła się idealnie dla naszego zespołu. Odbita przez jednego z obrońców Stali piłka trafiła do Krystiana Putona, który uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Borusińskiemu. Stalowcy odpowiedzieli kilka minut później. Dośrodkowanie z prawej strony próbował wykorzystać Zawierucha, ale jego strzał głową był niecelny. Następnie swoich szans szukali Rafał Kiczuk i Łukasz Kacprzycki, ale bez efektu bramkowego. Ten pojawił się w 88. minucie. Z prawej strony dograł Lukas Kuban, a z okazji skrzętnie skorzystał Adrian Paluchowski zdobywając głową swoją dziewiątą bramkę w sezonie.

Już w najbliższą środę zagramy w Poniatowej z tamtejszą Stalą w ramach rozgrywek Pucharu Polski okręgu lubelskiego. Z kolei w przyszłą niedzielę gramy w Łagowie z tamtejszym ŁKS.

WISŁA PUŁAWY 2:0 (0:0) STAL KRAŚNIK

Bramki: Puton K. 47, Paluchowski 88

Wisła: Owczarzak – Cheba (46 Puton W.), Cyfert, Kiczuk, Pigiel, Piotrowski (90 Rutkiewicz), Kuban, Kacprzycki (82 Zając), Puton K., Bartosiak (46 Drozdowicz), Paluchowski

___________________________________

Andrzej Rutkiewicz wiślakiem.

Zespół Mariusza Pawlaka ma nowego zawodnika. W piątkowe popołudnie do drużyny dołączył na mocy wolnego transferu 19-letni Andrzej Rutkiewicz.

Mogący występować na kilku pozycjach w ofensywie zawodnik trenował z zespołem już od kilkunastu dni. Wcześniej reprezentował barwy Cracovii, Górnika Wieliczka oraz ostatnio Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.