III Bieg im. Augusta hr. Cieszkowskiego.

Informacja prasowa tekst Przemek Walewski zdjęcia Waldemar Malicki

Słoneczna i rodzinna atmosfera na III Biegu im. Augusta hr. Cieszkowskiego.

Alejami Poetów i Filozofów popędzili biegacze i miłośnicy nordic walking! Na liście startowej biegów dla dorosłych znalazło się prawie 150 osób, a na starcie biegów dziecięcych zameldowało się ponad 40 dziewczynek i chłopców.. Na III Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego było słonecznie i wesoło. To już tradycyjne znaki rozpoznawcze biegu po dawnych włościach hrabiego Cieszkowskiego.

Wśród biegaczy najszybciej pokonał Zbigniew Łacek z Poznania w czasie 18:17. Na drugim miejscu open finiszowała Monika Brzozowska z Czerwonaka w znakomitym czasie 19:32, tym samym zajmując pierwsze miejsce kategorii kobiet. Na kolejnych miejscach w kategorii mężczyzn uplasowali się Marcin Najewski z Zalasewa (19:36) i Maciej Szafrański z Poznania (20:21). Drugą kobietą na mecie była Ewelina Kasprzak z Gruszczyna (20:25), która wyprzedziła Katarzynę Kołaczkowską z Potasze (22:22). Dużą niespodziankę sprawił najmłodszy uczestnik, niespełna 14-letni Ignacy Pudliszewski z Kościana, który zajął dziewiąte miejsce wśród panów z czasem 20:50.
Każdy z uczestników biegu, jak i kibiców miał okazję do bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi i cukru, które przeprowadzili specjaliści z Centrum Medycznego Diagnosis.
Zwycięzcy otrzymali wartościowe vouchery od Centrum Medycznego Diagnosis, które wręczył Adam Łuczak.

„Trasa biegu głównego wiodła malowniczymi terenami w pobliżu Dworu Cieszkowskiego, historycznymi Alejami Poetów i Filozofów. Start znajdował się na Placu im. A. Cieszkowskiego, przed zabytkowym drewnianym kościołem z XVI w. p.w. św. Mikołaja. Finisz natomiast ulokowany został koło zabytkowej drewnianej karczmy, gdzie obecnie znajduje się dom sołtysa. Trasa przypadła do gustu uczestnikom, którzy mieli okazję poznać nieznane zakątki”, cieszył się dyrektor biegu Przemysław Walewski.

Miłośnicy nordic walking mieli więcej czasu do rozkoszowania się przyrodą niż pierwsi biegacze. Najszybciej przymaszerował na metę Maciej Gudzio z Czerwonaka (34:59), który wyprzedził o sekundę Włodzimierza Cholewińskiego z Murowanej Gośliny (35:00). Pierwszą piechurką okazała się Joanna Ciecierska z Koziegłów (38:35), a za nią przymaszerowały na metę Ilona Makowska z Koziegłów (40:33) i Felicja Wrąbel ze Swarzędza (41:31).

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli rywalizację otrzymali oryginalne medale z wizerunkiem Dworku Cieszkowskiego w Wierzenicy. Przed biegiem była okazja zwiedzić kościół i zamkniętą na co dzień kryptę rodziny Cieszkowskich, po której oprowadzali znawcy historii Wielkopolski i familii Cieszkowskich – Ewa i Włodzimierz Buczyńscy.
Po dekoracjach ruszyły biegi dla dzieci, nad którymi czuwali rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wierzenicy pod okiem pani dyrektor Ewy Madanowskiej. Przepiękna letnia pogoda zachęcała do zwiedzania okolicy.

Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego to społeczna inicjatywa. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację: Szkole Podstawowej w Wierzonce z dyrektor Ewa Madanowska na czele, Centrum Medycznemu Diagnosis, Stowarzyszeniu Szlachta Wielkopolska, ks. proboszczowi Przemysławowi Kompfowi, Klaudii i Przemkowi Walewskim, wolontariuszom – nauczycielom, uczniom, wybitnym znawcom historii naszego regionu i przewodnikom Państwu Ewie J. i Włodzimierzowi Buczyńskim, redaktorom Wierzeniczenia, Filipowi Kantorskiemu i Telewizja STK, Stowarzyszeniu Szlachta Wielkopolska, Wielkopolskiej Gwardii Honorowej i służbom medycznym.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*