12 medali poznańskich zawodników na Mistrzostwach Polski

Informacja prasowa Maciej Młodzik tekst i zdjęcie /organizator

12 medali (w tym pięć złotych) zdobyli zawodnicy poznańskich klubów, którzy w miniony weekend rywalizowali w Sztumie w LOTTO XXXIV Mistrzostwach Polski w Maratonie kajakowym.

W pierwszym finale zawodów – K2 juniorów (22,4 km) po złoty medal popłynęli Jarosław Kajdanek i Tomasz Janiszewski (Energetyk Poznań). Warto dodać, że Kajdanek sięgnął po srebro również w konkurencji K1 22,4 km (zwyciężył Przemysław Rojek – UKS Silvant Elbląg). Pierwsze i drugie miejsce w K2 12,8 km juniorek mł. zajęły zawodniczki AZS AWF Poznań, po złoto popłynęły Oliwia Kubis i Zuzanna Gościniak, po srebro Lidia Bartkowiak i Aleksandra Szymczak. Na pierwszym miejscu podium w C1 12,8 km juniorów mł. stanął Eryk Wilga (Warta Poznań). W konkurencji K2 12,8 km juniorów mł. najszybsi okazali się Igor Płaczek i Szymon Szot (Posnania Poznań). Po kolejne złoto dla Warty Poznań natomiast popłynął Antoni Michalak i Alex Wilga (C2 9,6 km młodzików).

Po srebro w K1 19,2 km juniorek popłynęła Weronka Waligóra (AZS AWF Poznań), która na mecie zameldowała się za Magdaleną Szczęsną (Jezioro Tarnobrzeg). Zawodnicy AZS wywalczyli także srebro i brąz w K2 16 km juniorów mł. – Aleksander Woronkiewicz i Igor Wyszkowski oraz Marcin Opielewicz i Wiktor Pacholak (złoto dla kajakarzy Energetyka Gryfino – Artur Wojciechowski i Albert Kubiak). Również ze srebrem i brązem wrócą do domu zawodnicy Warty Poznań, którzy w C1 9,6 km młodzików zajęli odpowiednio drugie – Marceli Krawiec i trzecie miejsce – Krystian Kubica (zwyciężył Maciej Suprun – UKS Dojlidy Białystok).

Pozostali zwycięzcy poszczególnych finałów:

– C1 16 km juniorek – Ewa Kowalska (Cresovia Białystok)

– K1 28,8 km seniorów – Sławomir Siwiec (Admira Gorzów Wlkp.)

– C1 25,6 km seniorów – Grzegorz Bryński (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

– K1 16 km juniorów mł. – Jakub Gawłowski (G’Power Gorzów)

– C1 9,6 km juniorek mł. – Julia Tarasiuk (Cresovia Białystok)

– K1 9,6 km młodziczek (2006) – Agnieszka Bobowska (Yacht Club Kraków)

– K1 9,6 km młodziczek (2007) – Sara Święcicka (UKS Motława Gdańsk)

– C1 6,4 km młodziczek – Liliana Mątwicka (OKSW Olsztyn)

– K1 16 km weteranów (35-39) – Maciej Rychlik (Nogat Malbork)

– K1 16 km weteranów (40-44) – Marek Miśkiewicz (MKK Łączany)

– K1 16 km weteranów (45-49) – Tadeusz Wieprzkowski (Masters CT Malbork)

– K1 16 km weteranów (50-54) – Stanisław Jałoszyński (Admira Gorzów Wlkp.)

– K1 16 km weteranów (60-64) – Krzysztof Szczepański (Canoe Masters Bydgoszcz)

– K1 16 km weteranów (70+) – Edward Góra

– C1 12,8 km weteranów (35-39) – Tomasz Sułkowski (Orzeł Wałcz)

– C1 12,8 km weteranów (45-49) – Stanisław Kuczyński (Victoria Sztum)

– C1 12,8 km weteranów (50-54) – Adam Szymański (Canoe Masters Bydgoszcz)

– C1 19,2 km juniorów – Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

– K2 19,2 km juniorek – Natalia Kurpan/ Wiktoria Bierzało (KKW-29 Kraków)

– K1 25,6 km seniorek – Dorota Moskowicz (Fala Lublin)

– K1 12,8 km juniorek mł. – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)

– K1 12,8 km młodzików (2006) – Tymoteusz Dzwonkowski (UKS Motława Gdańsk)

– K1 12,8 km młodzików (2007) – Norbert Midloch (Admira Gorzów Wlkp.)

– K2 9,6 km młodziczek – Patrycja Gębicka/ Wiktoria Konopska (G’Power Gorzów)

W klasyfikacji generalnej zwyciężył G’Power Gorzów przes UKS Motławą Gdańsk i Cresovią Białystok.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*